Cadent

Máte někdo zkušenost s přerušovaným půstem?

Snažím se zhubnout a narazil jsem na tuto metodu. Máte někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… tento půst držím stále již delší dobu (přerušuji jej jen na jídlo) a výsledky jsou nulové, nedoporučuju …

Další odpovědi
Hlada

Všechno extrémní je vadné.
Pro člověka žijícího v Evropě je historicky normální jíst několikrát denně.
Pro zaručené zhubnutí stačí trvale snížit příjem a zvýšit výdaj energie. Perpetuum mobile neexistuje. Cokoli jiného může poškodit zdraví.

Alesh

Jo, zkušenost nemám, ale obávám se, že to může mít úplně opačný efekt. Strýc mi říkal, že když se vykrmují prasata, tak že se jim jeden den v týdnu nedá nažrat, že pak rychleji přibývají na váze. V podstatě jde o stresový efekt, když ty další dny to tělo z obavy, že zase bude hladovět skoro vše hystericky ukládá do tuků.
Mnohem logičtější cesta mi přijde ta, co říká Petr Havlíček, známý to dietolog, že k hubenosti se musí člověk projíst. Chce to jíst málo, ale pravidelně.
Já osobně můžu potvrdit jednu metodu a ta spočívá v eliminaci sacharidů. Protože jejich nadbytek tělo ukládá do tuků. Zatímco příjem bílkovin a tuků v zásadě nevadí, tělo si vezme, co potřebu a zbytek vyloučí. Takže eliminuj přílohy hlavně pečivo, těstoviny, rýží, brambory apod. Nemusíš je úplně vyloučit, jen je hodně omez. Místo toho si dej třeba luštěniny nebo si dej jinou zeleninu. Hlavně nesmíš hladovět. Jo, a samozřejmě pohyb. Hlavně chůze, tj. pokud možno do práce pěšky nebo na kole, pokud to je daleko, tak žádný výtah, ale pěkně si to vyšlápnout pěšky atd. Zase to není potřeba hnát do extrému, je potřeba na to myslet a kdykoli je to možné, dát přednost přirozenému pohybu před vezením se, seděním a ležením. Hlavně žádné extrémy, ani v jídle, ani v tom pohybu, prostě to jen usměrnit tím správným směrem.