Ella

Máte někdo zkušenost s nějakou optikou při nákupu kontaktních čoček, kde dokážou poradit i naprostému začátečníkovi?

Chtěla bych kontaktní čočky, ale nevím do jaké optiky zajít. Napadá mě akorát Grand Optikal? Máte někdo osobní zkušenosti? Moc by mi to pomohlo, děkuji :)

Nejlepší odpověď
cochee

Kontaktní čočky jsou trošku složitější záležitost než brýle. Každá optika, která je prodává, má na ně specialistu, který nejprve provádí různá měření a vyšetření, mimo jiné například zakřivení rohovky nebo tvorby slz. Jen tak „z praku“ žádná optika kontaktní čočky neprodá. Takže kterákoliv kontaktněčočková optika by měla být plně kvalifikovaná a schopná obsloužit právě i toho začátečníka.

Další odpovědi
gepik

Já chodím k Mezírkovi, a to potřebuji nestandardní čočky http://www.ed­b.cz/firma-139521-ocni-optik-mezirka-zlin Osobní zkušenost.

pokazdejinak

mám osobní zkušenost, ale v Č. Budějovicích :) ona ta naše republika je na tohle docela veliká ;) jestli to máš blízko, tak mi pošli vzkaz, předám kontakt…

jestli nosíš normálně brýle a chceš přejít na čočky, tak se nejdřív zkus zeptat svého doktora, aby ti doporučil nějaké pracoviště

a ano, jak píše cochee, s čočkami je to složitější – ve specializované prodejně tě nejen extra přeměří, ale hlavně tě MUSÍ s čočkami naučit zacházet – je to jejich povinnost