jendahun

Máte někdo tuto tiskárnu: Canon Pixma MG5150?

Jak řešíte u tohoto relativně nového typu tiskárny náplně.používáte alternativní a levnější,nebo používáte refill kit.Doplňujete jen barvy,nebo měníte cartridge a předěláváte čip?Jaké máte zkušenosti a co je pro provoz nejlevnější.Už jsem někde na netu i četl,že alternativní barvy doplněné,někomu v tiskárně vytekly.Dík za každou informaci.
Doplňuji:
Díky.Já už ji mám půl roku a měnil jsem jednou originál kazety.Asi koupím ten reseter čipu,ale stojí dost cca 500k,ještě jsem viděl neorig.kazety do sto jedna i s čipem,tak nevím co je lepší.Z dlouho­dob.hlediska raději ten reseter,že?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nyní jsem ji kupoval dceři za 1500 Kč.
Zároveň jsem ji ihned pořídil neorig. náplně.
za 90 Kč. ks. Orig stojí cca 260 kč ks !!

Celý život používám Canon tiskárny z neorig náplněmi. Bez jakýchkoliv problémů.
Jediný problém je, že některé smluvní záruční opravny vám v případě použití neorig. náplní neuznají záruku. Což ale v vzhledem k poměru ceny orig. – neorig. neřeším. Párkrát použiji neorig náplně a mám na novou tiskárnu. Mám již v rodině pět tiskáren a žádná v opravně nebyla!!

Pokud chceš měnit čip a chceš aby ti tiskárna uklazovala hladinu inku musíš mít ještě reseter na čipy. Nebo vypnout hlídání hladiny inkoustu a tisknout bez ukazování hladiny. Tento počin si tiskárna zaznamenává do své paměti a při případné opravě to na tebe práskne a je také po záruce.
To je třeba ale dělat pouze když refiluješ nebo kupuješ kazety bez čipu.
Ani nevím jestli jsou neorig. kazety CLI 526
prodávány také bez čipů. Pokud ano tak se vyplatí ten reseter koupit.
Neoriginální kazety jsou dnes prodávány i z neorig. čipy, které zachovávají tiskárně všechny dostupné funkce.

Nejlevnější je samozřejmě refil ( plnění kazet) a reset čipu ( 20–30 Kč jedna kazeta). Žádný čip není potom třeba přendavat. Pro refil je ale třeba znát určité zásady plnění a uzavírání kazet. Pokud se nedodrží hrozí, že kazeta vyteče do tiskárny. Pokud se dodrží není problém.
Doplňuji:
Vzhledem k malé četnosti výměny kazet bych doporučoval ty neoriginální kazety s čipem
cena někde kolem 100 Kč.
Pokud by spotřeba stoupla tak bych volil ten refil a reseter, nebo neoriginál kazety bez čipu, ( jsou lacinější) pokud je někdo vyrábí a zase reset čipu. Resetovat se dá do nekonečna. Kazety CLI 526 jsou nejnovější a neoriginál výrobci se teprve zavádějí.

Já měním barvy tak dvakrát za měsíc !!!