ivzez

Máte nějakou teorii, proč tu zůstávají profily založené očividně za účelem vkládání reklam (spamu), … ?

…, případně profily, které stále vkládají ukradené obrázky?

Příklad prvního profilu: https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/72942
Založen letos v lednu, získal 9 bodů, nepoložil žádnou otázku a do starých neuzavřených ptázek vkládá odpovědi s reklamou.

Příklad druhého profilu: https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/73016
Ještě jsem v jeho otázce neviděla volný obrázek, všechny, které jsem od něj zatím viděla, někde ukradl.

Vím, že důvod znát nemůžete, Ale zajímaly by mne Vaše teorie.

Nejlepší odpověď
annas

To není nic nového., i když je pravda, že v minulosti se nepoužívaly vlastní obrázky v profilech na rozdíl od současnosti.

Pokud byste se dostala na začátek stránek, viděla byste, že takových uživatelů, kteří se jen přihlásili, tedy mají jen jeden bod za přihlášení, je zde mnoho.

Domnívám se, že někdo nakoukne na Odpovědi, podívá se, jak to zde vypadá, nebo se chce na něco zeptat, rozmyslí si to atd. Dnes chce třeba na sebe upozornit, ale moc to neregistruji..

Admini to nikdy neřešili, i když profily jsou neaktivní. Jedno přihlášení a dost.
--

K aktivnímu profilu
Jenže uživatel, který pravidelně vkládá obrázky bez souhlasu, zřejmě nerespektuje upozornění na porušování pravidel stejně jako v minulosti.

Psala jsem mu několikrát jako"moderátor", ale neřešil to. Až mnohem později zasáhl admin. Odpovídala jsem na jeho otázky, protože´vkládané obrázky porušovaly licenci, přišla jsem o hodně odpovědí, i když některé otázky byly zajímavé.

Byla to moje chyba, trvalo mně to poměrně dlouho, než jsem si uvědomila, že ani obrázky z Google nejsou vždy zdarma.

Možná i teď ho admin upozornil, zda bude pravidla respektovat. Nevím.

Další odpovědi
Malvína

Ivzez, prohlédla jsem první profil. V jeho odpovědích nikde nevidím vloženou reklamu. Ani v diskuzích.
Co se týká obrázků, zdroj by uveden být měl! Je to i v pravidlech. Tady by měl zakročit administrátor s výzvou k nápravě.

Teorii o tom, proč zde tyto profily zůstávají, nemám. Pouze se domnívám, že těch profilů je zde tolik, že to administrátor nestíhá sám korigovat. Pokud již nejsou aktivní nebo SPAM otázky a odpovědi pocházejí z dob starších, nechává mne to chladnou.

orestez

Ale tyto stránky přece neslouží cizím příchozím. Vždyť i já, jak by to vyslovil Sobotka, ijáijá. Lidé jsou, jak se řekne německy že chodí? Já, já se hlásím, že když nepotřebuji znát odpověď, jsem pouhý spam. Berme tyto kolemjdoucí jako bohaté, nic ničím nezavazujícím. Kolik se zde poprvé přihlásilo lidí, a už nejsou. Každou reklamu, kterou vkládá do hlavního vysílacího času kdejaké rádio, včetně ČRo, si platí tzv. dnešní host, který nám dnes řekne, jak pěstovat nehty a pes slintá.

annas

Ad ivzez,

dnes na etapy, protože jsem si odkazy rozklikla až dodatečně. K druhému odkazu jsem se vyjádřila, u toho prvního jsem si nevšimla, že uživatel se přihlašuje pravidelně, takže v tomo případě nemusí jít o zvědavost, ale opravdu spíš o reklamu.

Mc Merkurion

Malvína: … vždy v diskuzi, onen odkaz je ukázková reklama, přesně jako zde v této otázce https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-vybrat-televizor-pro-ps4#discussion příspěvek tohoto uživatele: https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/71146 … k otázce: první variantu nechápu a s těma obrázkama je mi to jaksi u něčeho, jelikož autorský práva totálně dojebala OSA: platit z prázdnýho nosiče atd ??? … toť můj názor proto do diskuze …

ivzez

Škoda, že Vás nezajímá i autorské právo.
Podle mne skutečnost, že OSA jedná tak, jak jedná,
neznamená, že někdo jiný může krást…

Mc Merkurion

ivzez: … ano to souhlasím, ale jestliže organizace, která si bere za své hájit autorská práva se chová tak, jak se chová, nezbývá mi nic jiné, než chovat se jako ona a přivlastňování si něčeho, co nejni moje, a ještě na tom třeba rejžovat (přesně v jejich duchu) schvalovat …

ivzez

Skotchka:
https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/73016

Marley:
https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/70925

(Druhý profil už je deaktivován, ale možná Vám fotka uživatele připomene.)

ivzez

Myslím, že Vám rozumím, rozuměla jsem i prve.

Jenže vkládáním ukradených obrázků jinam do internetu ten, kdo to dělá, poškozuje i provozovatele toho webu, kam onrázky vkládá. Pokud by se někdo vůči Odpovědím začal domáhat svého práva, …

Já vím, že to není moje věc, přesto mi to není jedno.

Skotchka se chová a vyjadřuje úplně stejně jako před ním Marely → myslím, že je tentýž uživatel.

Malvína

Po kliknutí na první odkaz mi vyjede profil „dalibory“. Když jsem projela jeho odpovědi, nikde reklama zmíněna nebyla. Jednou jeden odkaz, který však pravděpodobně souvisel s otázkou. Tak buď jsem slepá nebo stále nechápu 😁

ivzez

Malvíno,

já jsem první dvě jeho odpovědi s reklamou nahlásila. Obě odpovědi byly vloženy do starých otázek → jedna asi po 500 dnech do otázky staré přes 600 dnů, druhá do otázky stré ± půl roku před asi 4 dny. V obou případech šlo o vyřešené otázky, a oba odkazy vedly na stejnou firmu. Další odpovědi jsem neprocházela (mylně jsem odhadla, že to u nich bude podobné).

Podívala jsem se i na jeho příspěvky asi ve dvou diskuzích → i tam jsem našla reklamy, ale ty jsem nehlásila.

___

Příspěvek s reklamou do diskuze pod otázku starou 952 dnů je podle mne vysloveně spam. (Viz reakci McMerkuriona.)

Asi budete mít pravdu, že podobných profilů tu bude víc a že to admin nestíhá sledovat nebo korigovat.

(Otázku jsem položila vlastně proto, abych na takové profily upozornila.)

Mc Merkurion

… pročti, a hlavně prohlédni si jeho odkazy v diskuzi a pochopíš NEsouvislost s otázkou …

Malvína

Jo, už docvaklo 🙂
Rozklikla jsem totiž otázky, na které odpověděl a zajela do diskuzí z těch konkrétních otázek. Tam nic nebylo. Samostatnou kolonku „Diskuze“ jsem přehlédla. To je jiná, už to vidím!
Takže tímto se omlouvám i tazatelce Ivzez. Přehlédla jsem, pardon 🙂