lexx

Máte nějakou platební kartu ? A používáte ji ?

A uvědomujete si že každý nákup, rohlíku, piva i televizoru je někde evidován a může být použit proti Vám ? Známá co od nás emigrovala je lékařkou v U.S.A. a když chtěla nové auto platit v hotovosti zavolali na ní policajty a měla co vysvětlovat…
doplňuji:
ano to je vono ! hotovost (cash) může pocházet z nezdaněných příjmů, úplatků, trestné činosti…tak proto. Totální kontrola ovčanů.

Nejlepší odpověď
gecco

Strašíš…
😉
Jasně – platby kartou eviduje daný obchodník, daná banka (případně i jiná banka a scoringové centrum) – k těmhle informacím se policajti běžně nedostanou (a obchodník obecně už vůbec ne)…
Takže by mne docela zajímalo, co „měla co vysvětlovat“ a komu…
😉
BTW – limit hotovostní platby u nás je 270.000,– Kč – tedy není mnoho aut, která bys mohl hotově zaplatit…

Doplňuji:
Raibeku – straší tím „a může být použit proti Vám“…
😉
I u nás je problém, pokud si chceš třeba půjčit auto a nemáš kartu – je to logické, jakmile obchodník vidí, že si tě ´prověřila´ banka, jsi pro něj důvěryhodnější, než když přijdeš s plnými kapsami hotovosti…
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

V Americe je podezřelé, pokud chce někdo platit v hotovosti. U nás byl člověk před několika lety podivín pokud vytáhl kartu a obchodníci dělali vše, aby kartu nemuseli přijmout. Nejde nám to, bereme až od určité částky atd.
Doplňuji:
gecco-ne nestraší má pravdu. V USA je to podezřelé. Nemyslím třeba za rohlík, ale tam je platba kartou zcela běžná. Dokonce ti bez PK nepůjčí ani auto.

anonym

Žádnou platební kartu jsem nikdy neměl a nemám,platím hotově.

hanny 2

Mám,ale používám málokdy.Peníze nosím do banky jen na trvalé příkazy – 1× za měsíc určitou částku,protože s platbami přes Českou poštu jsem skončila z důvodu vysokých cen za služby placení složenkou.
A věřím tomu,že pokud někdo má na účtech víc peněz,než je jeho evidentní zjistitelný příjem,tak o tom na určitých místech přehled mají.
Navíc teď „strašili“ v televizi,že v budoucnu se i my můžeme dočkat zrušení plateb v hotovosti,pak už jedině platební kartou!
Doufám,že to tak brzo nebude!

marek953

„ano to je vono ! hotovost (cash) může pocházet z nezdaněných příjmů, úplatků, trestné činosti…tak proto. Totální kontrola ovčanů.“

Takže kdo nekrade, nebere úplatky a platí daně je ovčan? No máš to teda pěkně srovnané. :-/

arygnoc

na západ od ašu a na juh od bratislavy je platenie kartou normálne napr. i v hospode.

pri patbe väčšej sumy v hotovosti (a to i napr. pri kúpe nábytku, počítača a pod.) je takáto platba podozrivá, niekde vám ani hotovosť nad istú sumu neprijmú (to platí i v čr!).

hotovosť je proste podozrivá.

a vôbec, o zrušení peňazí (mincí, bankoviek) sa už uvažuje celkom vážne.
len si neviem predstaviť, čo bude, keď kľaknú elektrické a elektronické rozvody.

pokiaľ sa vám nepáči kontrola nelegálnych tokov peňazí, tak ste buď podivín alebo kriminálnik.
veď sledovaný ste všade a kýmkoľvek, zlaté časy štb, keď ste aspoň vedeli, kto vás šmíruje.

;-Q