zdenek l

Máte doma kotel na tuhá paliva propojený s plynovým kotlem?

Který častěji využíváte? Jakým způsobem přepínáte mezi jednotlivými kotli?

Odpovědi
elkon

Už ne, ale měli jsme.

zjentek

Tuhá paliva??? To je dosud legální? O;

Dochy

U mamky… Na „přepnutí“ stačí otočit dvěma kohouty. Mohl by tam být 3 cestný ventil, ale to by vyžadovalo o chlup víc práce když se ten plynový kotel montoval.

Jiří Bohumil

Ano. Od roku 2003. Do té doby pouze Dakon s plynovým adaptérem, od toho roku rovněž Viadrus a topení dřevem. Od té doby jsme ten Dakon už neprovozovali, byl pouze jako rezerva. Ale provozuschopný dodnes. Ale při současných problémech s plynem a cenou plynu už si asi nezatopí.:-)

zdenek l

Při zatopení v koteli na tuhá paliva, topí kotel do kotle na zemní plyn. Musí se zavřít kohout pod kotlem na zemní plyn, jinak uniká teplo do komína. Zavřený kohout může být nebezpečný při puštění kole na zemní plyn, nebezpečí poškození. Aby se kotel nemusel odpojovat kohoutem a zase otvírat, je dobré nechat vložit od instalatera do potrubí mezi kotle zpětnou klapku. Zabrání se tak úniku tepla do komína. Ušetří se tak na množství paliva.

zdenek l

Používat kotel na tuhá paliva je legální. Kotel by měl mít emisní třídu 5.

Dochy

Používat zastaralý kotel na tuhá paliva je legálním tuším někdy do září/října tohoto roku.

zjentek

Ještě elektrický bojler k tomu a trojcestný ventil to jistí.

zjentek

…Mám to obráceně Batmane odpověď je diskuze a diskuze je odpověď.