Avatar uživatele
anonym

Mast proti vytvoření jizvy

Můj syn má jizvu nad obočím, příští týden jdeme na vyndání stehů. Zajímalo by mě, zda existuje nějaká mastička (vodička), která by jizvu udělala méně viditelnou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5342 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mandarinka

Abychom snížili riziko nežádoucího hojení a urychlili vlastní vyzrávání normálně se hojící jizvy, je potřeba dodržovat určitá opatření. Každou jizvu je vhodné promašťovat jakýmkoliv mastným krémem, aby nedocházelo k přesychání kůže. Lze použít jakýkoliv mastný krém, od nesoleného vepřového sádla, přes obyčejnou Indulonu, borovou mast, bílou vaselinu či měsíčkovou mast až po Calcium pantothenicum. Dále je nutno jizvu chránit před slunečním zářením alespoň první 3 měsíce po výkonu. Ve slunečném počasí pak používat krémy s vysokým ochranným faktorem alespoň č.20.

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/pece-o-jizvy/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Janulka

Já mám ještě výbornou zkušenost s Tea Tree Oilem – stačilo jizvičku natírat 2 – 3 x denně a zmizela, ani nevím jak. A sádlo taky velmi pomáhá, to je fakt!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fridolinek

Mě po operaci doporučili mazat jizvu sádlem:-)Nebo nějakým hodně mastným krémem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krugerka

Já mám mastičku Infadolan která pomáhá k regeneraci kůže a lepšímu zhojení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Harekrisna

Syn si před pár lety rozbil čelo a doktor doporučil mazat klidně sádlem nebo prostě hodně mastným krémem. Jsou sice drahé mastičky, které mají údajně zařídit, že se jizva neobjeví, ale tohle prý úplně stačí. I mně na jizvu po císaři to doktor doporučil 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ignatz

Gel určený přímo k hojení jizev: Contratubex gel, na vlastní kůži vyskoušen, je vynikající. Dále je vhodné promašťovat vepřovým sádlem, nesoleným. Vhodná je i měsíčková mast s obsahem adeps suilus (vepřové sádlo).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

měsíčková mast

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jolllie

Určitě sádlo nebo kalciová mast. Sádlo je lepší, hlavně nesolené!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

Souhlasím. Jen přidávám že výbornou zkušenost mám ještě ze speciální dubovou mastí – tedy je to spíš takový gel. Opravdu mohu jen doporučit 😉

Ať je synek brzo jako nový 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví