quizzi

Máme ještě povinnost nosit roušky?

Včera jsem se jel projet kolem řeky. Na přírodním koupališti se mnoho lidí opalovalo, někteří dokonce plavali v řece. Samozřejmě, že bez roušek. U kiosku se točilo pivo a opodál party přátel vesele popíjeli a pokuřovali. Samozřejmě bez roušek.

Nejlepší odpověď
Edison

Ano. Existují vyjímky, kdy je možno fungovat bez roušek. Sleduj média a vládní nařízení a opatření ministerstva zdravotnictví. Tvrdit, že nejsou informace veřejně dostupné je samolibý blábol.

Nikdo se mýlí. Není pravdou, že v přírodě a je-li vás max deset netřeba roušek!!! Nemystifikuj tady!!! Nepotřeba roušky platí pro jednotlivce a to pouze za určitých podmínek!!! To s deseti je změna, že před tím bylo možno se pohybovat ve dvou, nyní po deseti!!! Ale NE BEZ ROUŠEK!!!

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, kromě uvedených vyjímek. Pusť si TV, nebo radio, popřípadě čti noviny.- Vše se tam dozvíš a nemusíš se ptát tady na věci, který každý běžný občan ví.

nikdo159

stale roušky platí, ale pokud si v přírodě a je vás max 10 tak roušku mít nemusíš.

dubraro

Povinnost máme, ale jsou z ní určité výjimky. Při plavání roušku mít nemusíte. Také při konzumaci. Tedy napít a roušku zpátky. A lidé min. 2 m od sebe. Při prodeji jídel a nápojů přes okénko můžete konzumovat min. 10 m od okénka. Včera jsem shodou okolností byl v takové okénkově kelímkové občerstvovně a 2× za hodinu to přijeli kontrolovat městští policisté.

marci1

Ano máme. Sundáme je polovině pravděpodobně v polovině června.