Mám spoustu kinofilmů.....

.....( negativů)z éry černobílého fotografování a chc se zeptat,jestli je nějaký program,který dokáže negativ přeměnit za pozitiv.

Nejlepší odpověď
kropitko

Myslím, že Vám to udělají zde http://www.di­gitalnivzpomin­ky.cz/skenova­ni-diapozitivu.php?gclid=C­Kb2jPaX0KUCFYc­m3wodRjpZmQ

no a možná by Vám pomohlo tohle, nic jiného jsem nenašla

http://www.yan­kesoft.info/e­lec/baterie/vo­ipe51/

Další odpovědi
Kukucz

Tak pokud se ptáte čistě na změnu naskenovaného negativu na pozitiv, zvládne to každý program na úpravu fotografií, většinou i ty co jsou určeny jen na prohlížení a mají editovací funkce. Ale doporučuji Photoshop nebo GIMP, tam si můžete s obrazem dodatečně pohrát, protože u starších kinofilmů ne vždy stačí jen otočit barvy. Pokud vám jde i o naskenování do PC, tak jen doplním předchozí odpověď – pro klasické stolní skenery lze sehnat nástavec na kinofilm, ale mnohem kvalitnější obraz získáte ze speciálních kinofilmových skenerů nebo ideálně si nechejte film naskenovat u profesionálů a vypálit na DVD,(měli by to zvládnout v každém normální fotolabu včetně toho „zpozitivnění“ :)).