jirka21kufr

Mám si koupit od kamaráda nootebook Asus a600 za 4000 Kč ?

Dobrý den. Kamarád mi nabízí notebook Asus a600. Parametry-Intel Core Duo Processor T2250 1.73GHz Ram 2GB Typ grafického adaptéru NVIDIA GeForce Go 7300 Jednotka média (D:) Disk CD/DVD Wifi Síťový adaptér Zařízení Bluetooth (síť PAN Pevný disk 160GB a cena je 4000 Kč. Neznám značku Asus. Doporučili byste značku Asus. A vyplatí se koupit tento notebook ? Potřebuji ho jen na internet, psaní dokumentů a nenáročné programy.

Odpovědi
houbín

Já bych si raději koupil nový notebook. Seženeš ho pod 10K a bude ti sloužit rozhodně déle, než ten od kamaráda.

Pokud nemáš dostatek peněz, nabídni mu 3 tisíce, víc bych za ti nedal. Vzhledem k parametrům je to na dnešní dobu slabší stroj. Navíc si nenapsal v jakém je stavu.

cochee

Pro tvé účely stačí bohatě. Cenu bych ještě doladil podle toho, jak je funkční optická mechanika (odzkoušet něco vypálit, pokud je to palička), podle testu HDD (jestli neobsahuje vadné sektory) a hlavně podle stavu baterie plus to, jestli ho budeš nosit, nebo bude ležet na stole stále zapnutý na nabíječce (tedy jestli baterii potřebuješ). Nová neznačková baterie stojí kolem 1000 korun, nový harddisk začíná taky od cca tolika a nová mechanika od cca 700.