Avatar uživatele
Registrovaný

Mám právo na to říct majitelce, aby nám alespoň první měsíc odpustila něco z nájemného?

Podepsala jsem smlouvu k pronájmu bytu, ve smlouvě je psáno, že pronajímetel musí předat nájemci byt ve stavu způsobilém k řádnému užívání a zajistit nerušený výkon práv spojených s užíváním bytu... ale byt je zaneřáděn, není dodělaná kuchyňská linka a ještě pár dní nám sem budou chodit nějací chlapi a budou tady něco tvořit. Mám právo na to říct majitelce, aby nám alespoň první měsíc odpustila něco z nájemného? Nebo mi poraďte, prosím, co dělat. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Selským rozumem na slevu z nájemného nárok máte..., pokud je pronajímetel solidní, tak by vašemu slušně sdělenému požadavku měl vyhovět.

Pokud solidní není, tak nepomůže ani žaloba, protože ji nejspíš nepodáte a za druhé, pokud ji podáte, tak pronajímatel s vámi při nejbližší příležitosti ukončí nájemní vztah. A ta případná sleva (1-3 tis.Kč) za to určitě nestojí.

--------------

§ 698 občanského zákoníku
(1) Nájemce má právo na přiměřenou slevu z nájemného, dokud pronajímatel přes jeho upozornění neodstraní v bytě nebo v domě závadu, která podstatně nebo po delší dobu zhoršuje jejich užívání. Právo na přiměřenou slevu z nájemného má nájemce i tehdy, jestliže nebyla poskytována plnění spojená s užíváním bytu, nebo byla poskytována vadně, a jestliže se v důsledku toho užívání bytu zhoršilo.
(2) Stejné právo má nájemce, jestliže stavebními úpravami v domě se podstatně nebo po delší dobu zhorší podmínky užívání bytu nebo domu.
(3) Nájemce má právo na přiměřenou slevu z úhrady za plnění poskytovaná s užíváním bytu, pokud je pronajímatel řádně a včas neposkytuje.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

V případě, že se v bytě provádí stavební úpravy, což ve vašem případě zřejmě je a tyto jsou prováděny ze strany pronajímatele, máte právo na slevu z nájemného.
Ale je vaše rozhodnutí, zda to opravdu nutně chcete dodržet-znění zákona, přitom bytů není dost a na ulici je to horší.
Jak chcete, právo na to máte.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.