Milka 1

Mám nový foťák Canon SX130IS a v PC s W 2000 a přes USB vstup mi to nechodí.

Koupil jsem si čtečku paměťových karet a přes ní to funguje normálně tak jestli to tak nechat a o něčem jiném nepřemýšlet?

Odpovědi
Terryle

Nevím, čím to je, ale můj Canon EOS 500D mi to dělá taky. Zpočátku se normálně přes USB připojit nechal, ale pak to začalo blbnout a nakonec se ani nenačetl. Nic jsem neměnila, nic jsem nepřeinstalovávala – prostě počítači hráblo. Takže jsem taky najela na čtečku karet a jsem spokojená :o)
Zůstala bych u čtečky. Podmínkou je samozřejmě s kartou zacházet opatrně, aby se neustálým přendáváním nepoškodily kontakty. Ale stejně tak se při připojování přes USB můžou časem poškodit kontakty v portech, takže to vlastně je jedno… Prostě s tím dělat opatrně a je klid…

mosoj

Je to úplne jedno co používáte. Pokud vás neobtěžuje vyndavání paměťové karty.
Canony ale Masstorage běžně podporují, takže v průzkumníku by se měl foťák ukázat jako nějaký disk.
Nevím ale jak W 2000 jestli si ho utomaticky detekují. Když tak se pokusit ručně nainstalovat hardware ( foťák) podle zaběhlé praxe ve W 2000.

Děda Louda

Pro přenos z foťáku do PC bývá potřeba do počítače nainstalovat chytrosti z CD dodaného s aparátem. Originální softvare ovšem nebývá to pravé ořechové, protože obvykle snímky upravuje podle představ výrobce, jež se nemusí tak docela shodovat s těmi uživatelovými.
Nejjednodušší je skutečně přenášet fotky rovnou z karty pomocí čtečky a k úpravám pak použít samostatný softwere. Těch je na výběr dostatečné množství včetně bezplatných. Mnoho amatérů dokonce ani nijak fotky neupravuje, tudíž má o problém méně.