Avatar uživatele
Milka 1

Mám nový foťák Canon SX130IS a v PC s W 2000 a přes USB vstup mi to nechodí.

Koupil jsem si čtečku paměťových karet a přes ní to funguje normálně tak jestli to tak nechat a o něčem jiném nepřemýšlet?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Terryle před 4814 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Nevím, čím to je, ale můj Canon EOS 500D mi to dělá taky. Zpočátku se normálně přes USB připojit nechal, ale pak to začalo blbnout a nakonec se ani nenačetl. Nic jsem neměnila, nic jsem nepřeinstalovávala – prostě počítači hráblo. Takže jsem taky najela na čtečku karet a jsem spokojená :o)
Zůstala bych u čtečky. Podmínkou je samozřejmě s kartou zacházet opatrně, aby se neustálým přendáváním nepoškodily kontakty. Ale stejně tak se při připojování přes USB můžou časem poškodit kontakty v portech, takže to vlastně je jedno… Prostě s tím dělat opatrně a je klid…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Je to úplne jedno co používáte. Pokud vás neobtěžuje vyndavání paměťové karty.
Canony ale Masstorage běžně podporují, takže v průzkumníku by se měl foťák ukázat jako nějaký disk.
Nevím ale jak W 2000 jestli si ho utomaticky detekují. Když tak se pokusit ručně nainstalovat hardware ( foťák) podle zaběhlé praxe ve W 2000.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Pro přenos z foťáku do PC bývá potřeba do počítače nainstalovat chytrosti z CD dodaného s aparátem. Originální softvare ovšem nebývá to pravé ořechové, protože obvykle snímky upravuje podle představ výrobce, jež se nemusí tak docela shodovat s těmi uživatelovými.
Nejjednodušší je skutečně přenášet fotky rovnou z karty pomocí čtečky a k úpravám pak použít samostatný softwere. Těch je na výběr dostatečné množství včetně bezplatných. Mnoho amatérů dokonce ani nijak fotky neupravuje, tudíž má o problém méně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek