Mám nárok na sirotčí důchod a vyplacení pozůstalosti??

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok na sirotčí důchod a vyplacení pozůstalosti, když můj otec zemřel a já ho nemám uvedeného v rodném listě??S otcem jsem se stýkala a měla dobrý vztah.I jeho současný manželka se mnou neměla zvlášť velký probém.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud jsi dítě, tak ano. Pokud jsi dospělá, tak nikoli.
Co se týče pozůstalosti.V pří­padě, že otec nezanechal poslední vůli a bude se dědit ze zákona, tak ano.
Jediné, co budeš muset dokázat, je skutečnost, že otec byl tvůj otec.