hubickova

Mám nahlásit změnu zaměstnání, když pobírám přídavky na dítě?

Do roku 2015 jsme oba s manželem měli ještě nízké příjmy, pobíráme proto dětské přídavky. Od ledna 2016 nám oběma stoupla mzda (manžel změnil zaměstnání a já pracuji už na plný úvazek)… když si budem žádat o přídavky v říjnu 2016, bude se počítat mzda za rok 2015… to je jasné. Nicméně mám na sociálce nahlásit, že manžel změnil zaměstnání a já už mám celý úvazek? Podle mého by nám přídavky asi měly zůstat, když se bude počítat příjem z roku 2015… ale tak kdo ví, jak to vlastně teď je… nemůžu se tohohle nikde dopátrat. Děkuji

Odpovědi
ivzez

Zajímalo by mne, kde všude jste hledala, když jste nezjistila, že občané mají povinnost hlásit změny úřadům, zdravotní pojišťovně apod. do 8 kalendářních dnů…

Nepředpokládám, že by se přídavek na dítě do září změnil,
přesto doporučuji změnu oznámit co nejdříve.