horke-kakao

Mám na to, abych mohla chodit na lezení?

Ahoj. Chtěla bych začít lézt. Když jsem byla malá, lezla jsem na stromy, ale o to nejde. Už pár let mám docela slabé paže, jen běhám a orbitrekuju atd. (asi jako každá holka), ale v poslední době jsem k tomu přidala posilování rukou. Posilování mě moc nebaví, ale chtěla bych začít lézt. Včera jsem ve fitku udržela celou váhu těla na dvou rukou – visela jsem. Neměla jsem ale sílu se přitáhnout a na jedné ruce se neudržím už vůbec. Nevím, jestli mám ještě posilovat, nebo jestli můžu začít lézt rovnou. Jelikož i to udržení celého těla nevydržím tak dlouho a bolí mě od toho klouby prstů. Nikdy jsem nelezla, tak vůbec nevím… Potřebovala bych odpověd asi od někoho, kdo s tím má zkušenosti :)

Odpovědi
anonym

Přidej se do ´klubu´ – a klidně začni lézt, i když máš ´slabší´ ruce. Klidně začni lézt třeba v ´tělocvičně´ (hale), vyzkoušíš si techniku pěkně v teple a bezpečí (a pohodlí) a časem uvidíš, jestli tě lezení zláká i na skály (písky) nebo třeba do velehor.
A hlavně – pro schopnost „lézt“ je důležitější psychika, než svaly, svaly natrénuješ snáze.
😉

deranged

Pane Lorenc, uvezu to?

http://youtu.be/-BLo6-8_gXQ