huxa

Mám hodně animovaných seriálů, lze je je formátovat, abych se znatelně nezhoršila kvalita?

všechny videa jsou s těmito parametry:
576×432
rychlost dat 976kbps
celková přenosová rychlost 1111kbps
frekvence snímků 25snímků/sekundu

zvuk
přenosová rychlost 135 kbps
vzorkovací frekvence zvuku 48kHz

Snižoval jsem bitrate, ale moc to nepomohlo a chtěl bych se z 170MB dostat alespoň na 150MB-vše mám v avi, v mkv to má 90MB, ale tento formát mi nepodporují další zařízení.

Odpovědi
Bedy

Každá konverze způsobí malinkou ztrátu kvality. AVI je navíc strašně širokej pojem – v jakém je to formátu? DivX? MPEG2? MPEG4? Xvid? …?
Navrhuju se podívat do nastavení konvertoru a vyzkoušet všechny formáty.
Pokud to budete přehrávat v nějakém stolním/přenosném přehrávači, tak se podívejte do manuálu, které formáty umí.
Co takle zkusit třeba WMV? To má taky docela slušnou podporu.

nápad

u animovaných seriálů rozdíl v kvalitě nebude tak markantní ,můžeš zkusit např. http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/prevo­dy_formatu/im­too-3gp-converter/ ,ale jsou i free programy,ale výsledek je ..??