vladimír

Mám cukrovku 2.stupně na dietě.Mám jít na odběr krve po jídle /ráno/.Jaké je v tomto případě rozpětí mml cukru v krvi

Dosud jsem chodil na kontrolní odběr PŘED jídlem,tady hodnoty znám,ale po jídle nikoliv.

Nejlepší odpověď
mosoj

Dvě hodiny po jídle by neměla hodnota glukózy v krvi překročit hodnotu 7 mmol/litr.
Zásadně špatně je pokud má hodnotu více jak 10 mmol/litr. Pak již totiž cukr proniká do moči !!!
Pokud ano, měla by se upravit léčba, nebo jíst méně než jste na tu snídani jedl, ale častěji. Záleží ale na více parametrech ( glykovaný hemoglobin) a poradit musí lékař.

Pro stranovení vhodné medikace je třeba vědět hodnotu glukózy před jídlem, co a kolik jste snědl a hodnotu glukózy dvě hodiny po jídle.

Další odpovědi
anonym

Jestliže potřebuje lékař tento výsledek, tak se tomu nedivte a udělejte co po Vás chce. Neřešte cukr v krvi, ale to, že pro úspěšnou léčbu je třeba mít výsledky nezkreslené. Hlavně se toho nebojte. Váš strach má na reakci organizmu podstatně horší vliv než snídaně.

jmhad

u diabetika 2 hodiny po jídle „pod 9“.To máš v každé příručce.Těch „pod 7“ je nalačno.Ten názor mosoje je třena doplnit.Ono záleží na tzv.glikemické náloži.Ten se spočítá počet sacharidů x glikemický index x 0,01 a neměl by být nad 10 v průběhu 2 hodin.S tím se tělo vyrovná.Tři příklady:
1 brambor 100 gr je 16 gr.sacharidů,GI má 55 a nálož cukrů je pak 9
1 rohlík 40 gr má 25 gr sacharidů,GI 70 a nálož je 16
4 plátky knedlíků mají 72 gr sacharidů. GI 85 a nálož je 60,což je úplně v p…
Ale je to složité