Roky

Mám byt v osobním vlastnictví.Po úmrtí manželky se dcery vzdaly nároků na dědictví.Jakou dědickou daň zaplatím,když hodn

Mám byt v osobním vlastnictví.Po úmrtí manželky se dcery vzdaly nároků na dědictví.Jakou dědickou daň zaplatím,když hodnota bytu byla odhadnuta na 1 milion kč.
Doplňuji:
Podotýkám,že se jedná o dvě dcery.

Nejlepší odpověď
Hlada

Dědická daň již neexistuje. Příjmy z dědictví jsou nově upraveny v § 4a) Zákona o daních z příjmů (ZDP), který stanoví, že tyto příjmy jsou od daně z příjmů fyzických osob osvobozeny.
Zadejte si do vyhledávače „dědická daň“ a získáte podrobnější informace.

Další odpovědi
gecco

Otázkou je, kdy manželka zemřela…
Podle NOZ (tedy od 1. 1. 2014) již dědicové zařazení do I. a II. skupiny daň dědickou neplatí.

ivzez

Správně odpovídá Gecco.

Kelt odkazuje na článek se starou právní úpravou.
Od 1. ledna 2014 se vychází z NOZ.

Kelt

Jsem v podobné situaci. Ujasněte si pojmy, dcery se vzdaly dědictví, nebo odmítly. Tady je odkaz na příslušné stránky
http://pravni-poradna-zdarma.blogspot­.cz/2013/02/od­mitnuti-dedictvi.html
Ta daň by měla být ve vašem případě 140 000 Kč, ale i to je zde uvedeno.