Avatar uživatele
Andy.vlk

Malý zatoulaný králíček. Co s ním mám dělat?

Před chvilkou když sem šla ze školy jsem u našeho vchodu našla malého králíčka. Vím, že se tento týden kolem našeho domu pohyboval. Králíček ležel na bříšku celý vyčerpaný a rychle dýchal, nejspíš se ztratil. Bojím se s ním zacházet, protože jsem četla o tularémii vážné nemoci kterou přenášejí králíci. Opatrně jsem ho tedy vzala na lopatku a odnesla dále od našeho vchodu a dala jsem mu jablko králíček opět pouze ležel a dýchal. Chtěla bych mu nějak pomoci ale nevím jak mohli byste mi prosím poradit? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, SajmonModer před 4748 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tuCZek

veterinář,nebo petelici za palici :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bigbít

Případně se mrkni na Ochrana fauny ČR…dělají výjezdy za takovými tvorečky…ale zasahují pouze v jihočeském a středočeském kraji…nebo ten veterinář…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Zepple

Prosím odnes ho k veterináři!
K té tularémii, tady je článek http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=601 . A řeč je tam především o zajících. A ono je dost velký rozdíl mezi králíkem a zajícem. ;) A i kdyby tu tulerémii měl (podle mě velice nepravděpodobné) rozhodně by se to měli dozvědět veterináři a ti by patřičně zasáhli…
Je to obyčejný králík divoký? (ten z lesa? :) Totiž slyšela jsem i o případech, kdy se zatoulal zakrslý králíček nebo i králík z králíkárny. No, ale ono to je jedno. Sama mám doma králíka a ten např. leží a dýchá když je unavený, vyčerpaný. (Po běhání a pod…) Takže třebas není nemocný. Ale prosím Tě zajdi s ním někam… Jestli hned nemůžeš k veterináři – najdi si čílo nějakého nejblížšího a zavolej mu (našla bych, ale nevím odkud jsi ;)) a taky obvykle dovolují být veterináři kontaktováni přes mail. S tím mám sama zkušenost, ale dlouho to trvá… to nedoporučuju ;)

Ještě pokud sis ho vzala domů – nevím jestli je dobré ho krmit ovocem a zeleninou – pokud by měl např. průjem, nejlepší by bylo seno – ale nevím, kde seženeš seno ;)…

Tady je ještě stránka snad se všemi králičími nemocemi http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:yC5XjM9gVxgJ:­www.kralici.cz/pa­ges.asp%3Ff%3Dne­moce+kr%C3%A1l­%C3%ADk+pr%C5%AF­jem+p%C5%99%C3%AD­znak&cd=2&hl=cs&ct=clnk&­gl=cz&client=fi­refox-a&source=www.go­ogle.cz
můžeš se podívat, jestli nepozoruješ podobné příznaky…
Vím, jaké to je mít doma králíka a jsou to skvělá a inteligentní zvířátka! Je mi ho moc líto :(
Přeju hodně štěstí! A hlavně šťastný konec :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Dala jsi mu napít?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Renata1605

Určitě skoč za veterinářem, hlavně ho tam nenech umřít, chudáčka :O(.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek