Andy.vlk

Malý zatoulaný králíček. Co s ním mám dělat?

Před chvilkou když sem šla ze školy jsem u našeho vchodu našla malého králíčka. Vím, že se tento týden kolem našeho domu pohyboval. Králíček ležel na bříšku celý vyčerpaný a rychle dýchal, nejspíš se ztratil. Bojím se s ním zacházet, protože jsem četla o tularémii vážné nemoci kterou přenášejí králíci. Opatrně jsem ho tedy vzala na lopatku a odnesla dále od našeho vchodu a dala jsem mu jablko králíček opět pouze ležel a dýchal. Chtěla bych mu nějak pomoci ale nevím jak mohli byste mi prosím poradit? Děkuji

Nejlepší odpověď
tuCZek

veterinář,nebo petelici za palici :)

Další odpovědi
bigbít

Případně se mrkni na Ochrana fauny ČR…dělají výjezdy za takovými tvorečky…ale zasahují pouze v jihočeském a středočeském kraji…nebo ten veterinář…

Zepple

Prosím odnes ho k veterináři!
K té tularémii, tady je článek http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=601 . A řeč je tam především o zajících. A ono je dost velký rozdíl mezi králíkem a zajícem. ;) A i kdyby tu tulerémii měl (podle mě velice nepravděpodobné) rozhodně by se to měli dozvědět veterináři a ti by patřičně zasáhli…
Je to obyčejný králík divoký? (ten z lesa? :) Totiž slyšela jsem i o případech, kdy se zatoulal zakrslý králíček nebo i králík z králíkárny. No, ale ono to je jedno. Sama mám doma králíka a ten např. leží a dýchá když je unavený, vyčerpaný. (Po běhání a pod…) Takže třebas není nemocný. Ale prosím Tě zajdi s ním někam… Jestli hned nemůžeš k veterináři – najdi si čílo nějakého nejblížšího a zavolej mu (našla bych, ale nevím odkud jsi ;)) a taky obvykle dovolují být veterináři kontaktováni přes mail. S tím mám sama zkušenost, ale dlouho to trvá… to nedoporučuju ;)

Ještě pokud sis ho vzala domů – nevím jestli je dobré ho krmit ovocem a zeleninou – pokud by měl např. průjem, nejlepší by bylo seno – ale nevím, kde seženeš seno ;)…

Tady je ještě stránka snad se všemi králičími nemocemi http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:yC5XjM9gVxgJ:­www.kralici.cz/pa­ges.asp%3Ff%3Dne­moce+kr%C3%A1l­%C3%ADk+pr%C5%AF­jem+p%C5%99%C3%AD­znak&cd=2&hl=cs&ct=clnk&­gl=cz&client=fi­refox-a&source=www.go­ogle.cz
můžeš se podívat, jestli nepozoruješ podobné příznaky…
Vím, jaké to je mít doma králíka a jsou to skvělá a inteligentní zvířátka! Je mi ho moc líto :(
Přeju hodně štěstí! A hlavně šťastný konec :)

SajmonModer

Dala jsi mu napít?

Renata1605

Určitě skoč za veterinářem, hlavně ho tam nenech umřít, chudáčka :O(.