dejmule

maloobchod

chtěla jsem nakoupit v jednom obchodě na internetu,ale bylo mi sděleno,že je to obchod jen pro maloobchod.Co je k tomu potřeba,abych tam mohla nakupovat?

Odpovědi
Gyd

Asi se jedná o právní subjektivitu, to jest prodávající byl velkoobchodník a prodává pouze právnickým osobám, např. maloobchodníkům.

Lencis

Maloobchod je způsob prodeje zpravidla menšího objemu zboží konečnému spotřebiteli – tedy obchod v malém měřítku. Protikladem maloobchodu je velkoobchod, který představuje prodej a distribuci zboží ve velkém měřítku, často právě do maloobchodní prodejní sítě.

Takže nevím kým vám byla tato informace sdělena, ale buďto jste se přeslechla a nebo ten kdo vám to sdělil je s prominutím blb !!!

Maloobchodní síť je prodej koncovému zákazníkovi tedy vám !!!
Velkoobchod prodává zboží maloobchodníkům, tedy obchodníkům v maloobchodní sí­ti.

DOPLŇUJI:
ZÁKON 455 ze dne 2.října 1991 O ŽIVNOS­TENSKÉM PODNIKÁNÍ.

§33 Všeobecné ustanovení
(1) Maloobchodem se pro účely tohoto zákona rozumí nákup a prodej zboží za účelem jeho prodeje přímému spotřebiteli.

Maloobchod provozovaný mimo řádné provozovny

Nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje přímému spotřebiteli a prodej provozovaný mimo stavby určené k tomuto účelu podléhající kolaudačnímu rozhodnutí. Jedná se zejména o zásilkový prodej zboží, stánkový prodej zboží na tržištích, v mobilních zařízeních a pojízdných prodejnách, podomní a pochůzkový prodej. Prodej zboží pomocí prodejních automatů umístěných mimo prodejny prodejce provozujícího prodejní automat. Nákup zboží za účelem dalšího prodeje a prodej zboží prostřednictvím Internetu.

tedy:
Pokud e-shop nabízí zboží jen právnickým osobám či osobám fyzickým s ŽL s podmínkou většího odběru chová se e-shop jako velkoobchod !!! definice že je pro maloobchodníky je pak matoucí!

Nicméně odpověď na otázku je. Pokud chcete v takovémto e-schopu nakupovat musíte si zřídit živnostenský list (jakýkoliv), po té už budete moci nakupovat jak vám bude libo 😉

PS: Blb nebyl proto že uvedl špatnou informaci, ale že ji podal špatně a nepřesně 😉

MARTI-V

Živnostenský list.
Je to velkoobchod pro maloobchodníky.

Lencis-ON BLB NEBYL!!!Naopak, řekl správnou informaci,on fyzické osobě prodat NESMÍ!!!