Avatar uživatele
Vercule

Má vliv zdravotní obuv opravdu na nohy?

Zajímavá 0 před 422 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Opravdu na nohy. A na co jiného?
Na hlavu, ledviny, na ruce..... asi, dost těžko!
😉
Nejen na plosku/chodidlo nohy a na nohy, také na celou páteř. Někdy dobře poslouží i gelové vložky,
hlavně pod paty (do sportovní obuvi apod. Nebo ortopedické (jsou i na předpis lékaře).

Hezký den! Někdy stačí

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Řekl bych, že jakákoli obuv má vliv. A ano, taky na nohy/chodidla. To zejména! 😉 Pojem „zdravotní“ zde bude udávat marketing, aby se obuv lépe prodala (nevěřte přehnané spotřebě, jako malé děti- vyhubí vás). 🙏

Dany, zdrav. obuv může stimulovat akupresurní body na chodidlech a ty dále stimulovat jiné části těla/orgány, s nimi propojené. 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Na to prijdes jednoduchym zpusobem: zkus si udelat vylet v nejakych levnych botach, ktere nemaji vytvarovanou stelku a pak si udelej vylet v kvalitnich botach, ktere podporuji tvoji klenbu. Vypravet by ti o tom mohli vsichni, kdo denne stoji nebo chodi nekolik hodin. Podivej se treba na zdravotnicky personal nebo na obsluhu v restauracich. Myslis, ze by v levnych botach preckali sluzbu? Jednu mozna jo.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SarrahParker

Samozřejmě. Co mám zdravotní pantofle, tak mě tolik nebolí šlapky a hlavně mi tak nepraskají paty. Podařilo se mi najít i celkem pěkné na to, že to jsou zdravotní botky https://www.bf-pantofle.cz/damska-obuv/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Zlentečku. máš pravdu,
ale to vím asi od 10 let (přes 50), že taková obuv je vhodná jen na krátký časový úsek dne.
Pantofle s „čudlíkama“ měly svůj „hlavní boom“ zhruba před 35 lety.
„Zdravotní obuv“ (a vložky do bot) splňuje celkem logicky základní ortopedické požadavky
a vyhovuje specifickým zdravotním obtížím (diabetes apod.).

Ona je ta otázka tak trochu „nešťastně“ položená 😉
A hlavně bych se těžko spoléhala na zdejší odpovědi. Každý má na víc jinou osobní zkušenost.
Výrobci (značky) obuvi, která splňují zdravotní požadavky na obuv bývají obecně známy.
Prodejny se zdravotnickou obuví jsou v každém, nejen okresním městě. Prodávající mívají zkušenosti a zpětnou odezvu od klientů.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví