RyuzakiKate

Proč má teď tolik holek křivé nohy?

Buď „do O“, „do X“ nebo oboje dohromady, tzv.„do BŽ“. Hlavně ty mladý holky, a ještě si vezmou upnuté legíny, aby to jó bylo vidět… U kluků jsem si toho nikdy nevšimla a u starších žen také ne. Čím je to dané? Napadá mě výživa, špatné boty… Ale z těch jsou pak takové ty výrůstky na patách, to je zas něco jiného…

Nejlepší odpověď
Pájo

genua valga (vbočená kolena, zakřivení dolních končetin do tvaru X)
genua vara (vybočená kolena, zakřivení dolních končetin do tvaru O)

Dobrý postřeh. Nové generace netrpí nouzí už od doby svého prenatálního vývoje. Rostou generace lidí se stále větší tělesnou výškou. Rychlý růst (hlavně v době puberty) může toto způsobovat.

Fáze normálního růstu

Fáze I (od narození do 3 let, velmi rychlý růst)
Během první fáze vyrostou děti průměrně o 43cm.

  1. rok: + 24 cm
  2. rok: + 11 cm
  3. rok: + 8 cm

Fáze II (od 3 let do začátku puberty, pomalejší růst)
Průměrně děti vyrostou o 5 – 6 cm za rok. Během poslední části druhé fáze obvykle růst zpomaluje.

Fáze III (puberta, 11 – 17 let, rychlý růst)
Dospívající vyrostou průměrně o 7 – 9 cm za rok.
Meziroční růst vrcholí během růstového sprintu ve fázi III.
Chlapci vyrostou o 20 – 24 cm.
Dívky vyrostou o 17 – 20 cm.

I vzhledem k tomu, že většina dospívající generace nezakusila opravdovou náročnější (opakovanou) fyzickou práci (zátěž, sport), roste nám do výšky i bez potřebné (a funkční) svalové výbavy…

Další odpovědi
anonym

no jo, děvenky nám nějak rostou, nikoliv do krásy, to je fakt, myslím, že stravou, čím tlustší, tím větší porce zmrzliny v ruce, to si říkám v duchu-děvče, tebe tsk poslat během kolem lesa a zpátky…, právě ty legíny to tak hrozně podtrhnou, tu tloušťku a ještě bokovky, to je taky bomba, tak obrovský bokovky by měly být snad trestný 😁, u kluků je obézních taky dost, je to způsobem žiota, málo se sportuje, sedí se u pc, jak by pak taky měli vypadat a u toho ještě od maminky hezky buchtičku, bůček atd, zapít colou, pár cigárek…to snad už maj náběh na „šlaktrefení“ 😁, Tou svojí vahou boty sešmajdaj,,jak jsou t stehýnk tlustý, jdou od sebe a už tady idíme ty X-ky

iceT

Nejen obézní dívky a ženy mají křivé nohy,někdo má křivé nohy od mala a může být štíhlý jak proutek.Proč?To nevím,ale jsem ráda,že mě se křivé nohy vyhly.Ale zase mám křivé prsty na rukou,myslím,že by to mohlo být třeba nedostatkem vitamínů v dětství.

VMF

já mám nohy zkřivené sportem, kolena mi „padají“ dovnitř a lýtka mám celkově ohlá dovnitř – jízda na koni
Doplňuji:
6 let

Damiana

Stačí se podívat na Amíky. Vesměs buřti s křivýma nohama, vadným držením těla, prolezlí nemocemi už od mládí. Čím se cpou? Fast food, smažené jídlo, sladkosti, geneticky upravené potraviny, neví co je obyčejná voda a pohyb. Dopují se umělými doplňky stravy, nechají do sebe pumpovat kdejaký hnus. A ejhle! Copak se tady tak chytlo? Generace, o které píšeš, je ta, která zde vyrostla po revoluci – tedy na „výdobytcích“ Západu. Spíše Ameriky. Čím se ty holky (samozřejmě i kluci, ale ti, řekla bych nejsou vesměs alespoň tak líní) cpou? Hambáče, pizza, hranolky, smažená kuřata, chipsy, čoko pochoutky… Zadek si válí u televize, dřepí u počítače neno „zahrádkaří“… To fakt na zdraví a kráse nepřidá. Říká se, že člověk vypadá podle toho, co jí. Proto někdo má to „štěstí“, že se stane „krasavcem“ tvarů rozkydlé sladké housky… Jsem docela ráda, že „za mě“ tyhle hnusy nebyly. Mám zdravé „papací“ návyky, nohy mám dlouhé, štíhlé a rovné…:-D Nejde ale jen o vnější slupku – ona tahle, celkově bezobsažná strava moc neposiluje ani mozek, a to je také znát.

Andělé

V mém okolí jsem si na slečnách nevšimla…
Když bylo dceři cca 4 roky,všimly jsme si s mamkou,že jí jdou nožky do X. Přemýšlely jsme po kom je má,když z naší strany máme všichni nohy rovné. Pak mi došlo,že iksovky má tchýně.
Zašla jsem tedy ihned s dcerou k ortopedovi…nej­prve musela nosit bačkory jako kozí nohy(obráceně),nes­měla sedět nohama ven,jen s překříženýma,ne­existovalo,aby chodila ve školce s bačkorami,pouze kvalitní boty nad kotníkem a do všech zdravotní vložky. Úzkoprse jsem vše dodržovala,chodili jsme s ní na pravidelné kontroly,něco to stálo,ale vyplatilo se. Tím,že rostla a měla po celé roky neustále staženou nohu v kvalitních nad kotníkových botách,se ji během cca 7 let nohy dokonale srovnaly. Má dnes krásné,dlouhé,rovné nohy,zaplať pán bůh a může si dovolit své oblíbené legíny.
Takže iksovky neměla žádnou špatnou stravou,naopak jsem si velmi potrpěla na zdravé výživě,ale zdědila je. Dodnes jsem ráda,že jsem s ní šla za doktorem a nohy ji pomohl srovnat..přeci si to zasloužila,jako každé dítě.:-)
Opravdu jsem si v mém okolí na slečnách špatných nohou nevšimla. My jíme doma vše-jak kvalitní stravu,tak sladké a nejsme ani křivé,ani tlusté. Zdravě sportujeme,pijeme hodně čisté vody-já ji piju na litry už cca 20 let.
Jestli opravdu přibývá dětí s křivýma nohama,tak se divím rodičům,že svým dětem nepomůžou,vždyť s tím pak musí žít celý život. Přitom nejpřirozenější na ženě je její mateřskost. Lenost se nevyplácí,hold ale čím méně svým dětem obětujeme,tím méně se nám vrátí a stejně tak naopak.

dědóšek

Má to dvě příčiny:

  1. Současná medicína je zaměřena na potlačování příznaků nemocí pomocí drahých patentovaných léků. A vliv farmaceutických koncernů trvající již desetiletí vedl i k ovlivnění výuky lékařů. Proto ti toho vědí o poruchách zdraví způsobených nedostatky ve výživě žalostně málo, a nejsou k tomuto přístupu stimulováni. Čest výjimkám, lékařům kteří to sami dál studují, a tak podstatně lépe lidem pomáhají. Dnešní výživa je katastrofální.
  2. V daném případě: Dětem velice moc, a dospělým moc, — především chybí dostatek vitaminu D.

Aby dětem rostly kosti rovně, aby byly při růstu včas dostatečně pevné, musí se vápník ze stravy správně zabudovat do struktury kostí.
Vápníku ve stravě je v průměru u nás dost, ale dětem, které ho spotřebují dvojnásobek, je rozumné přidávat, nejlíp ve formě mléčných výrobků.
Aby se vápník dostal správně do kostí, jesou nutné tyto 4 složky stravy:

  1. Dostatek vitaminu D. (Pozor, syntetický je při předávkování jedovatý a pak má i účinek opačný. Přírodní se nepředávkuje. Jediným jeho rozumným zdrojem je olej z tresčích jater ze studenovodních hluboko žijících ryb, nejlépe tresek. Nikoliv tresek chovaných uměle v mělkých sádkách. — To aby se vápník dostal ze střev do krve.
  2. Zvýšené dávky vápníku
  3. Nutně i menší množství hořčíku (Mg) (nejlépe v množství DDD)
  4. Vitamin „K2“ (teprve nedávno prozkoumaný) – tento je nenahraditelný pro správné zabudování vápníku do struktury kostí (!!!), a ne aby škodil v měkkých tkáních. (Zdrojem K2 jsou například vaječné žloutky a kuřecí játra.)

(Na okraj: Přestal jsem chodit kvůli tzv. vbočeným palcům. Do měsíce jsem byl bez potíží tím co jsem výše napsal. Příčina byla – nedostatek některé z těch 4 složek, změknutí kostí u článků palců, jejich deformace a vybočení.)

Je mi 75 let, jako děti jsme dostávali pravidelně lžičku rybího tuku (D), už ale nepamatuji jak často, aby nám kosti rostly rovné.