Má smysl se rozmnožovat když je zde nezaměstnanost?

Podle statistiky se počet obyvatel zmenšuje, i počet predátorů se zmenšuje pokud je nedostatek jídla, nebylo by vhodné dát rovnou do zákona že rozmnožování bude zdaněné a místo podpory rodinám s dětmi budou rodiny s dětmi platit speciální daň z přelidnění. Čína v tomto směru jde příkladem a bojuje s přelidněním ekonomicky a zákony. Čím méně lidí tím více práce je je zde pro lidi, období nadbytku je pryč a musí se začít šetřit s plozením potomstva a plození potomstva by mělo být zde jenom pro bohaté co by mohli platit z dětí veliké daně.

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud by omezení rozmnožování mělo platit pro všechny stejně…ale tvůj návrh je tak trochu hodně scifi,proč by jen bohatí měli mít děti,za předpokladu že by za tuto možnost ještě měli platit jakousi daň?

Dle mého aspoň trochu rozumný a inteligentní člověk děti dělat nebude,pokud nebude mít možnost a šanci je uživit.Tím ovšem nezlehčuju situaci,kdy pro někoho mít dítě je smyslem života.Někdo děti mít nemůže a rád by,jiný dítě odloží jako rozbitou hračku.

Další odpovědi
Drap

Každý si přece může vybrat podle svého uvažení.

Braník

Lidé nekoukají při rozmnožování na to,zdali je nezaměstnanost,ale chtějí mít prostě potomky,aby zachovali rod a založili rodinu.
Osobně si myslím,že v brzské době dojde k nějakému válečnému konfliktu ze strany států ,které jsou problematické a nemají soc,jistoty a jejich národ není schopen se do dnešního života dobře zapojit.

Klára K.

Taky nad tím často přemýšlím, a ono nejde jenom o zaměstnanost, ale i o jídlo, pozemky, zvířata…
Ale příroda si vždycky nějak poradí. Věř mi, dřív nebo později se objeví nějaká nemoc, a než lidé přijdou na to, jak ji vyléčit, tak nás polovina podlehne.
Nebo si to lidi prostě ‚vyřeší‘ sami, a navzájem se pozabíjí.
Neboj, už dost ‚polehčující‘ okolností je, že se někteří lidi zabíjejí navzájem, v tom jsme jediní živočichové (vyjma boj o samičku ve zvířecí říši.) 🙂

anonym

Tak to já zase bych dal do zákona, aby manžeři a všichni velcí podnikatelé neměli milionové zisky, ale aby polovinu těchto zisků dávali lidem na výplaty (nebo odváděli více daní), tím pádem by lidi měli více peněz, mohlo by se rozvíjet více zemědělství (a ne omezovat produkci na úkor toho, aby to stálo více peněz a snažit se více půdy zúrodnit, místo zabetonovaných ploch pro auta a nebo nových super, hypermarketů.
Říkalo se, že Ukrajina je obilnicí Evropy a co takhle podpořit tuto obilnici.
Místo uvalení daně na rozmnožování, uvalit větší daň na luxusní požitky bohatých lidí (auta, jachty,soukromá letadla, nehorázné nemovitosti…jedni nemají kde bydlet a druzí mají nadbytek místností, které nejsou využité, viz. různí miliardáři).

cochee

Na toto se zeptej našich „přizpůsobivých“ kámošů. Jsem zvědavý, jakou dostaneš odpověď. 😁

anonym

pro iceT „Dle mého aspoň trochu rozumný a inteligentní člověk děti dělat nebude,pokud nebude mít možnost a šanci je uživit.Tím ovšem nezlehčuju situaci,kdy pro někoho mít dítě je smyslem života.Někdo děti mít nemůže a rád by,jiný dítě odloží jako rozbitou hračku“
A představ si, že se lidi rozmnožovali i v době válek (1. i 2.) a to k tomu měli ještě horší podmínky (možnost zastřelení či zabití při bombardování).Jenže tenkrát nebyli lidi tak nároční a sobečtí jako dnes.
I v době „tuhého“ socialismu se lidé rozmnožovali a zase, NEBYLI TAK SOBEČTÍ JAKO DNES.