Emilly

Má při schvalování úvěru či hypotéky nějakou roli i již běžící půjčka?

Chci si požádat o úvěr ze stavebního spoření či hypotéku na koupi bytu, ale v současné době mám na své jméno i půjčku, která ještě pár let doplacena nebude. Bude k tomu stavební spořitelna či banka přihlížet? A pokud ano, nevíte prosím jaké minimum člověku musí zůstat, aby úvěr či hypotéka byla schválena? Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanjimka

Má vliv jakýkoliv úvěr.Budou zkoumat Vaše příjmy i výdaje.Budou chtít vědět taky výši kreditní karty pokud máte i když z ní není vybíráno.Je nejlepší poradit se s poradcem,ať Vám spočítá výhodnost úvěru ze stavebka nebo hypotéky.A poradí co dál.

Další odpovědi
Hlada

Samozřejmě. Rozhodující je bonita žadatele. Pokud ale máte dostatečně vysoké příjmy a dobrou platební morálku, nemusíte se obávat, že byste úvěr nedostala. Kdyby vám ale úvěr neschválili, věřte tomu, že je to tak dobře i ve vašem zájmu. Banky mají zájem peníze půjčovat.

anonym

Zajdete si za pracovnikem stav. sporitelny , ktery s vami smlouvu uzaviral . On vam vse zdaram propocita. Musite nahlasit uplne vsechny spaltky , ktere mate . Stejne by na prisli ..

  • iv-

Babunka

Ano, má velký vliv.

Michálek1245

Dobrý den, má velmi výrazný vliv. Třeba hypotéka na stavbu domu je s již běžící půjčkou něco prakticky nerealizovatelného. Před žádostí o další peníze doporučuji všechno splatit a pak teprve žádat. Třeba mrkněte na https://finuan­ce.eu/ kde se o tom leccos dozvíte. Je tam i hypoteční kalkulačka, která vám to spočítá. Ale jde o to, že s již běžící půjčkou vám výrazně klesá bonita směrem dolů.