syrecek17

Má policista právo dát vám pokutu za 1 nesvítíci světlo u automobilu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano má. Technický stav nevyhovuje. Nevím co je na tom nejasného?

Další odpovědi
Lublan

Mohl jste si žárovku vyměnit na místě a pokračovat třeba bez pokuty. Je to na policistovi, jestli vám dá pokutu nebo ne.

zjentek

Nesvítící levé přední potkávací se netoleruje! Bez něj z pohledu protijedoucích vozidel automobil vypadá jako motorka, jedoucí u krajnice. Platí zvláště za světla, čili ve dne! Pokuta téměř jistá.
Totéž nefunkční svítidlo je i důvodem k okamžitému ukončení STK! Ostatní žárovky se vesměs tolerují.

cukrar

Světla musí svítit jinak je to na pokutu. Podle druhu vozidla, ani dodatečná oprava Vás nezbaví sankce. Jde to jen o vysvětlování. Nikdo nepíše o jaké světlo jde, ale jakékoliv světlo musí svítit.

Arne1

Ještě otázka které je to světlo. Horší případ je levé, které je více uprostřed silnice. Pokud je to možné, tak vyměnit na místě, ale ne u každého auta je to možné.

Tw!st

Za pravé světlo by neměl. Pokud nesvítí levé tak by mohl, ale dá se to obhájit, že se vám to stalo až nyní a že potřebujete jen dojet než si světlo opravíte (je to takto podle zákona, je taková i jedna z otázek na závěrečné zkoušky na autoškolu)

led

Pozrite si vyhlášku a položte si otázku: je nesvietiacie svetlo u automobilu v súlade s vyhláškou? Ak odpoviete nie, potom policajt má právo vám dať pokutu.

Dochy

Ano, má právo udělit pokutu. Myslím že hodně záleží na Tvé reakci.

Zjentek: Tady asi budu nesouhlasit. Proč by nesvítící světlo mělo být zvlášť nebezpečné ve dne? Ve dne vidí protijedoucí řidič celé auto, nikoli jen světla. Zrovna ve dne je podle mně to možné i ukecat s tím, že se to muselo stát při jízdě, protože před vyjetím jsi světla kontroloval – a díky za upozornění, hned to vyměním. V noci rozhodně neukecáš, že sis nevšiml že ti světlo nesvítí. A v noci by levé nesvítící světlo bylo opravdu nebezpečné. A že už jsem několik takových potkal – svítí jim jen obrysové světlo, kterého při částečném oslnění ostatními auty si všimneš až opravdu tak na 50m.

Dochy

Cukrar: Nikdo vás nemůže trestat za něco co jste nemohl ovlivnit a za co nemůžete. Není reálné ve dne kontrolovat světla neustále, to by před autem musel běžet běžec a stále koukat přes rameno jestli svítí.
Kontrolou před jízdou jste podle mně splnil svou povinnost, opravou okamžitě po zjištění závady jste splnil druhou a není nic co by se dalo vytknout.

Že vám nesvítí přední světla v noci ale těžko okecáte že jste si toho při jízdě nevšiml.

cukrar

Sochy,souhlas, ale jsou vozidla, která mají signalizaci toho, že něco nesvítí. Zde nemusíte přeci obíhat auto a stále kontrolovat. Rozsvítí sekontrolka vady ossvětlení a VY zastavíte a opravite.