Miroslavv

Má někdo zkušenosti s tepelným čerpadlem vzduch voda, chci si dát namontovat do staršího rod.domu,je to dobrý nápad?

Tepelné čerpadlo vzduch voda.

Odpovědi
nyjono

Teoreticky nápad dobrýy, ale asi by to chtělo víc info.
Např. na kolik Kč to přijde?
Jak starý je ten starší dům?
Kolik cca let je obyvateli domu? Spíše mladší nebo seblíží důchodovému věku?

hapiky

Tepelné čerpadlo je dobré do každé chalupy. Nejlepší je ve spojení s podlahovým vytápěním. K tomu stačí teplota do 30 stupňů. Zvlášť potom druhou nádobu na teplou vodu. Při zřízení tepelného čerpadla máte nárok na nejnižší tarif. Platby za elektřinu se potom celkově pohybují od 1000–2000Kč za měsíc, což je docela výhodné.Pokud přidáte ještě solární ohřev, tak jsou celkové provozní náklady na topení za hubičku. Vše po dobu 20.let a výše.

Kamilovo

My jsme si před nedávnem pořizovali teplené čerpadlo vzduch voda z https://master­therm.cz/sorti­ment/tepelna-cerpadla-vzduch-voda/ a zatím jsme nad míru spokojení. Máme jej však krátce, takže zatím nemohu hodnotit z dlouhodobého hlediska. Určitě vám však sem po nějaké době připíšu další zkušenosti.

tyna.ryglova

My máme tepelné čerpadlo vzduch/voda, které jsme koupili z https://www.m-klima.cz/ . Ale je pravda, že máme novostavbu. Tepelné čerpadlo je ale rozhodně dobrá volba vytápění. Sice je jeho pořizovací cena vysoká, ale ta investice se ti časem rozhodně vrátí.