Gonfaloniér

Má Evropa nějaký svůj vlastní obří internetový obchod?

Amerika má Amazon, Asie má Alibabu (a další). Je nějaký takový obří obchod se sídlem v Evropě?
Já vím třeba hlavně jen o Alze, která je naše, ale je nadnárodní a celkem dost velká. Navíc se orientuje převážně na elektroniku (ne, že by se tam nedaly koupit jiné věci… Ale je to její hlavní druh zboží a není to takový všeobecný e-shop, který by se nezaměřoval na konkrétní zboží).

Odpovědi
paul1

Máme vyzkoušený internetový obchod MALL, ten nám vždy spolehlivě dodal objednané zboží. K největším v Evropě patří : české Alza, CZC, Datart, Mall, Notino a Rohlik.

Zdroj: https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/ceske-e-shopy-jsou-na-evropske-spicce-posiluji-ale-ty-nejvetsi/1824649

Pepa25

Evropský žebřík vede nemecký Amazon, ale existují i velké německé a franckouzské eshopy s obratem v mld. €:

Zdroj: https://www.retail-index.com/E-commerceretail.aspx

Gonfaloniér

Však jo. :)

Gonfaloniér

paul1, jak jsme si myslel… Všechny jedny z největších a všechny české.

paul1

Jen jsem napsal, že uvedené české internetové obchody patří k největším, das ist alles.