dust8

Lze žaludeční čaj pít dlouhodobě či každý den, když člověku chutná?

Nejlepší odpověď
annas

U pití bylinkových čaj je třeba postupovat podle návodu, nebo se poradit s odborníkem.

Záleží na složení. Beru bylinné extrakty, některé se mají užívat 2 týdny, jiné 3 týdny.

Protože čaje jsou slabší, je možné je užívat od 3 do 6 týdnů.

Pak má následovat pauzu, pak můžete pokračovat Tělo si totiž zvykne na přísun určitých látek a čaj přestane být užitečný.

Pročtěte si odkaz. na vyjádření odborníka

"Pokud není v návodě nebo v přibalovém letáku stanoveno jinak pak platí: Bylinné čaje se užívají minimálně od 2× denně šálek po 1,5 dcl, nejlépe však 3× denně šálek po 1,5 dcl.

Při nemocí nebo akutních zdravotních problémech 3 x denně 1,5 dcl. Při prevenci, stačí 2× denně 1,5 dcl. Dále jsou zvláštni pitné kůry kdy se pije 2 až 4 litry čaje denně a to jen ve výjimečných p řípadech a takovéto dávkování Vám musí určit odborník. "

https://www.woj­nar.cz/_jak_se_­uzivaji_bylin­ne_caje

Nevěřte Hufnáglovi, jeho odpověď je nepřesná, navíc neodpovídá na celou vaši otázku.

Další odpovědi
Hufnágl

Proč ne? Dva šálky denně ti neuškodí, spíše naopak.

da ny

VŠECHNY bylinné čaje se mají pít max. 14 dní po sobě. Pak má následovat
týdenní pauza. A opět čajíkovat :)

Největší chybou je denní pití např. šípkového čaje (s šípkem). V domnění, že preventivně pro své tělo něco zdravého dělám. Je tomu naopak (vázne schopnost přisvojování některých minerálů a vitamínů). Při nachlazení, virózách je skvělý.
Bylinné čaje se mají pít při obtížích, léčbě. Ne celoročně, denně.
Pokud mají mít účinek a nemají v lidském těle škodit, je třeba dodržovat pauzy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.