dust8

Lze zakázat globálně, aby si Firefox ukládal cookies pro všechny webové stránky?

Vím, že se většinou ptá, ale někdy mi příjde, že se ani nezeptá a beztak se ukládají samovolně. Lze to globálně vypnout?

Najdou se nějaké výhody u vypnutých cookies? Řekl bych, že to zvyšuje pocit soukromí.

Odpovědi
Brblal

Pokud bych potřeboval, aby na PC zůstalo méně info, stisknul bych:

Ctrl + Shift + P

tím se zapne:
„Nové anonymní okno“.

anonym

🙂 iluzorní představa, že vypnuté cookies vám přinesou nějaké výhody.
Pokud cookies skutečně plošně vypnete přestanou vám na spoustě webů fungovat i naprosto základní věci jako třeba přihlášení uživatele. To je na cookies často závislé. Cookies není jen o vašem pocitu bezpečí, je to elementární webová technologie bez které se mnoho webů neobejde. Nevypínal bych je takto plošně – není to moudré.

„Brblal“ nicméně vypíchnul velmi dobré řešení, které cookies sice nevypne, ale po ukončení anonymního okna všechny vymaže takže po otevření dalšího začínáte nanovo a to je zřejmě to oč vám jde. Pokud s koncem každého sezení cookies vymažete (a přesně to anonymní režim v prohlížeči dělá – ctrl+shift+p ve firefoxu, nebo ctrl+shift+n v chromium/chrome) nebudou vás moci efektivně sledovat a funkcionalita webu zůstane zachována 🙂

Ještě chytřejší řešení je ale použití doplňku ADBLOCK který umí trackovací cookies googlu a dalších blokovat cíleně, pak ani nemusíte aktivovat anonymní režim prohlížeče.

dr.luha

V Možnosti – Soukromí a zabezpečení.