Miroslavst

Lze vrátit identitu člověka?

Pokud zmizím, soud mě prohlásí za mrtvého. Po určitých náležitostech následně vyvěsí na soudě tento návrh po dobu jednoho roku. Poté budu prohlášen za mrtvého.
Pokud se domnívám správně, budu vlastně zrušen.
Co se stane, když se po této procedůře objevím? (třeba po 5-ti letech).
Vrátí mi zpět mé jméno, rodné číslo atd.?
Nebo prostě nebudu existovat?
Prohlásí mě soud za jiného člověka nebo mi vše vrátí?

Nejlepší odpověď
anonym

to se ptáš nás smrtelníku kteří lpíme na své identitě,ale víš co tak to zkus a za 6-let nám dej vědět,

Další odpovědi
Bumbes

Copak?
Jedeš na výlet do Afriky na fichtlu?
Doplňuji:
Mám dojem, že asi 2–3 měsíce zpět ve zprávách nějaké takové téma měli.
Jakýsi tunelář-defraudant se chtěl vrátit do ČR z nějakého „daňového ráje“ (po promlčení jeho tr. činu) a měl docela velký problém, neboť ho tu prohlásili za mrtvého (neboť byl dlouhodobě nezvěstný). Bohužel nikde nemohu sehnat podrobnosti.

kapka

Jestli budete existovat? Já myslím, že jste neskutečný už teď. 😁

Miroslavst

Nikam nejedu, dnes jsme se o tom bavili a tak mě to jen zajímá.