mirabel

Lze provozovat indukční vařič, položený na feromagnetické pracovní desce?

Jde o odstínění elektromagnetického pole směrem dolů – aby mimo hrnce nebyla ohřívána i deska! Dočetl jsem se např. neinstalovat montážní panel indukčního vařiče nad šuplíkem s příbory. Takže asi to zcela odstíněné není. Bohužel nikde se o tom nelze dovědět.

Odpovědi
Funna

ty máš jako pracovní kuchyňskou desku feromagnetickou desku?…vařič jsem nikdy „nekutala“, takže netuším, jak moc je odstíněný, ale pokud není, tak čím bude deska tlustší, tím víc v ní vznikne vířivých proudů a tím víc se bude zahřívat…pokud tomu chceš zabránit, postav vařič na něco nevodivého…sklo, dřevo atd…

gecco

Upřímně – moc pozornosti bych tomuto varování nevěnoval…
😉
Stejné upozornění pro montáž je i pro ´klasickou´ sklokeramiku (kde žádná indukce nehrozí) a – koneckonců, i pro desky plynové.
Jde o to, že při dlouhodobém používání se mohou prostory ´těsně´ pod deskou natolik zahřát, že pokud by v nich byly umístěny dobré vodiče tepla (což jsou všechny kovy), mohly by se třeba plastové šuplíky teplem deformovat.
Takže mnohem důležitější je zabezpečit dostatečné větrání skříněk s vestavnými spotřebiči.
😉