Avatar uživatele
quentos

Lze nabíjet současně dvě různé baterie?

Jinými slovy mohu dvě baterie velikosti AAA, z nichž každá má jinou značku (konkrétně Duracell a Energizer), společně vrazit do jednoho nabíjecího obvodu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, bukany, maricka, plasan, anonym, anonym, anonym, repetelka, anyone před 4723 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Retko

No vetsina nabijecek nedovoli nabijet zvlast. A vyrobce nedoporucuje nabijet baterky ruznych firem a ruznych kapacit. Cili je to jen doporuceni. Konkretni duvody ale neznam.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jakub

Záleží na tom, jakou používáš nabíječku.Jsou nabíječky, a těch je většina , co nabíjí dva články v sérii a u těch musíš dodržet kapacitu, bez ohledu na výrobce. Kdyby měly kapacitu rozdílnou, došlo by u jedné k přebití a u druhé k nedobití. To má za následek snížení životnosti , až zničení článku, a u druhé se vytvoří paměťový efekt a začne ztrácet kapacitu. Nejlepší je požívat nabíječky, které mají pro každý článek nabíjecí kanál a mikroprocesor hlídá přírůstek napětí na každém článku a vyhodnocuje stav nabití. V tomto případě je jedno jaký článek a jakého výrobce používáš. Rozdíl je pouze v ceně těchto nabíječek.Zatím, co ty obyčejné, o které bych nezavadil ani pohledem, za 140Kč, baterie celkem spolehlivě ničí. U těch druhých v cenových relacích nad 1000 Kč řízených mikroprocesorem, lze dosáhnout i těch uváděných, až 1000 nabíjecích cy­klů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Já to tak dělám protože pro každou baterii jde nabíjecí napětí zvlášť. Takže můžu nabíjet jen jednu baterii.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika