karel1412

Lze fusion 360 spustit na MacBook Pro 2019?

Dobrý den, jelikož jsem jsem vášnivý 3d tiskař a stále mám co navrhovat, tak jsem se rozhodl pořídit si notebook. Důvod je prostý, doma u stolního počítače jsem málo, protože celý týden pořád někam chodím a na víkendy odjíždím obvykle pryč. Mám spoustu projektů, které mám v plánu navrhnout a zrealizovat. Za víkend jsem ve vlaku průměrně 8 hodin a „nemám co dělat“. A 8 hodin je dost času na navrhování, problém je v tom, že se mi zalíbil MacOS (výdrž baterie, váha, nový touch bar, atd…), jenže to pro mě bude novinka, jelikož jsem do teď měl tu čest jen s windows.

Lze fusion 360 spustit na MacOs bez větších potíží? Máte s tím někdo zkušenosti? Pojede plynule?

Konkrétně přemýšlím nad MacBook Pro (2019) s touchbarem, grafickou kartou radeon pro 560× 4GB GDDR5, procesorem intelcore i7 2.6GHz, 512GB SSD a 16GB RAM.

Odpovědi
anonym

S macOS X se vašim největším pomocníkem, dejte na má slova, stane portál www.alternati­veto.net … tam si totiž najdete jakýkoliv software, který znáte z windows a on vám k němu najde často i mnohem lepší alternativu která skvěle funguje třeba na macOS nebo linuxu, to je hlavní účel tohoto webu. Zbavit vás těch okovů které si vytváříte tím že se příliš upnete na jeden konkrétní program přesto že mohou existovat výrazně lepší alternativy dostupné pro šírší škálu operačních systémů … začal bych právě tam. Pokud vám jakýkoliv software bude dělat problémy, tam k němu najdete vhodnější ekvivalent raz dva.

Edison

Jestli existuje v distribuci pro MacOS, tak to jde bez problémů. Pokud ne, existují virtuální stroje, na které lze nainstalovat druhý OS, třeba widle. Nebo dnes lze i na MACka nainstalovat dvojí boot a jiný OS, třeba widle, ale nevidím k tomu důvod, ztratilo by to smysl pořizovat MACka. Takže když, určitě bych se poohlížel po softech a distribucích právě pro MacOS.

anonym

Autodesk Fusion 360 nicméně oficiálně MacOS podporuje takže nevidím důvod proč by s tím měl být problém.

anonym

Jinak přeji mnoho zdaru, netáhnout s davem je vždy docela výzva, na druhou stranu ale MacOS už také patří do mainstreamu a hodně se s ním dnes počítá, takže to zdaleka nebude tak náročné jak vám to teď může připadat. Ta podpora ze strany výrobců hardware i software už tu dnes je opravdu značná.