LindaK.

Lupání v trubkách topení v panel.domě, čím to?

Dle nové informace se jedná o vadný osnový vlnovcový kompenzátor, který má zajišťovat rozpínání a ztahování kovu při rozdílných teplotách (umístěn většinou jen v jednom z pater)

Nejlepší odpověď
Lotus

Rány v topném potrubí muže spusobovat více faktoru.Vjetšinou to je přirozená roztažnost kovového materiálu při zahřívání topným médiem(vodou),zav­zdušnění systému,na pevno zazděná část potrubí(není možnost dilatace.

Další odpovědi
Mili @

Jestli myslíte to nepříjemné praskání,
tak mi pomohlo, když jsem stáhla trubky (ty dvě, co vedou vedle sebe…) pevně k sobe elektrikářskou páskou…

anonym

Mně to lupání oznamuje,že zaplo čerpadlo.