Avatar uživatele
Kepler

Líbí se vám tohle řešení?

https://magazin­.aktualne.cz/by­dleni/architek­tura/dum-v-podkrkonosi-ma-sklenik-na-strese-kaktusy-tak-nerusi-ra/r~505c009c­c05a11eab115ac1f6b2­20ee8/
Jako nápad a technické řešení se mi to líbí, ale ta architektura… Jsem zvědav, jak bude plakat po prvním pořádném krupobití, to majitele asi vyjde sakra draho. Viděl jsem řádně zdevastovaný skleník z komůrkového polykarbonátu. Nebo existují i kroupám odolné desky?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 1384 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Řešení je naoko líbivé, ovšem rostliny pěstované u nás ve sklenících jsou sice subtropické, ale i ony citlivé na přehřívání. Neumím si představit, jak bude bez energetických nároků na únosnou míru regulovat teplotu, když bude pražit Slunce.
Ideální skleník má být zapuštěn do země díky čemuž je interiér v létě ochlazován a v zimě temperován. Kaktusy moc nemusím a to ani agáve kvůli tequile.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jsemjá

Líbí se mi to.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Vypadá zvláštně, ale líbí se mi a dům vypadá útulně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

dudu: automatické větrání otvíráním panelů nestačí?

před 1384 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Podle mě nikoliv., ostatně máš svoje zkušenosti z domova. Nemít u nás v bytě klimatizaci, bylo by to někdy k nevydržení. Zato na chalupě, kde jsou 90-ti centimetrové zdi, bývá i při horku báječných osmnáct stupňů.

před 1384 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek