Avatar uživatele
Kepler

Líbí se vám takové ty moderní domy s prosklenou čelní stěnou?

Možná jsem konzervativní, ale mně to hodně připomíná takové ty sídlištní sámošky Jednoty. Cítil bych se tam jako ve výkladní skříni, žádný pocit útulnosti a soukromí. A ty náklady na vytápění…
http://www.eu­domy.cz/images/do­my/wood2_3.jpg

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, marci1 před 1210 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Pokud je to prosklené do vlastní zahrady s nerušeným výhledem do širokého okolí, tak proti tomu nic nemám.

Navíc se směrováním na vhodnou světovou stranu se tak dá získat (v případě slunečního svitu) i vhodný dodatečný zdroj tepelné energie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tabea

Ano, líbí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Osobně se mi tento konkrétní dům nelíbí. Jsem kluk z vesnice, preferuji klasiku, tj. patrový dům se sedlovou střechou. Pokud bych ale měl část domu, takto řešenou, tak bych s tím neměl problém, ale za předpokladu, že to bude jen z obýváku směrem na terasu a samozřejmě směrem do zahrady, aby mi tam nikdo nečuměl.
Pokud jde o vytápění, tak kvalitně udělané trojsklo bude izolovat dostatečně, to neměj strach. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Moc ne. Mám z nich podobné pocity jako ty. Obchod a výkladní skříň. Člověk se tam nemůže ani s partnerem v klidu pořádně políbit ani obejmout! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Je to pěkné, ale podle mě dost nepraktické. Náročné na mytí, přes léto jde okny dovnitř teplo a v zimě zase zima a pořád okna zatahovat venkovními roletami by se mi teda nechtělo. My máme taky velké okno a balkonové dveře do obýváku, ale máme před nimi venku terasu a markýzu , takže dovnitř tolik nesvítí slunce a ani na tu stěnu neprší, takže alespoň jedna zeď domu je chráněná 🙂 .

Avatar uživatele
Michálek1245

Za mě v pohodě. Podle mě takový projekt patrového domu patří třeba někam na předměstí. Každopádně záleží pak na vkusu každého. Nicméně ta krytá terasa do zahrady je fajn. Třeba na léto, když jsou doma tepla, takže se tam dá, jak říká kolega nade mnou, úplně v pohodě spát. :)

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

Alesh: že by mělo trojsklo srovnatelné tepelně izolační schopnosti, než modernější stavební materiály (třeba Ytong a podobné) pro obvodové zdi, tomu nevěřím. To je proti logice i fyzice. A pak: v létě se to tam musí šíleně přehřívat, částečně pomohou jen venkovní žaluzie. Jedna moje známá má takto udělanou zimní zahradu a nadává na to až se hory zelenají.

před 1210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Outsider

Nelíbí, současná neosobní železo betonová architektura je ohavná a neekologická. Sám jsem rád že žiju ve starém cihlovém domě s historií. Einsturzende Neubauten!

před 1210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

autacek: jako takovou krytou terasu do zahrady bych to bral, ale tam se i normálně bydlí a spí…

před 1210 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek