Kanovka

Lesk květin

co použít na to, aby se mi kytky leskly a nelepil se na ně prach?

Nejlepší odpověď
www

Pokud má kytka přirozeně hladký a lesklý povrch, není potřeba nic používat. Kytičky s matným povrchem „vyleštíš“ jen na úkor jejich prosperity.
Nepoužívám proto žádné lesky, raději častěji jen rosím měkkou vodou, protože prach se usadí i na ty poleštěné stejně.
Zkušenost

Další odpovědi
hanulka11

tento používám a je i jako hnojivo na listové pokojovky, ale stejně jednou za čas je musíš osprchovat

http://www.zah­radnictvi-hortis.cz/zbo­zi/agro-lesk-na-kvetiny-1-2-l-Z83.html

Deli

Otřít roztokem mléka a vody (naleští je vlastně mléčný tuk). Nedělám to, zdá se mi to příliš pracné, radši mám méně lesklé kytky, ale daří se jim i tak výborně.