Filipeew

Lenovo S100

Ahoj,
mám problém.
Chtěl jsem si Netbook Lenovo S100 vrátit do továrního nastavení přes OneKey Recovery.
Zaškrtl jsem že ho chci tedy do továrního nastavení.
Po chvíli mi tam skočila nějaká hláška (Error)
Od té doby se nemohu dostat do Windows 7 Starter.
Zkoušel jsem přeinsalovávat na windows Xp.
Po chvíli instalaci Windowsu Xp vyberu Harddisk. Vyberu harddisk a pak mi tam naskočí Disk D: je nenávratně poškozen. Ať restartuji počítač. Netbook sem ale už restartovával Milionkrát. Ale furt nic. Chci si tam dát Linuxi ale jelikož Netbook nemá DVD-Rom nevím jak je mám dát s mého počítače na Netbook který nefunguje (Funguje ale nejde spustit) . Bez toho aby se mi něco stalo s mým stolním počítačem a dal na flešku jenom Linuxi a aby se to na bootovalo do Netbooku. Ale nevím jak. Nevíte co s tím ?
Děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
Nemám ale externí mechaniku

Nejlepší odpověď
anonym

Hmmm…
Nemyslím to zle – ale popadni netbook a svěř ho někomu zkušenějšímu (nebo ho dej do servisu) – takto, s tvými znalostmi, můžeš napáchat ještě mnohou škodu.

Další odpovědi
Bedy

No kdybyste byl nám napsal, co to bylo za hlášku – co se v ní psalo, tak bychom byli chytřejší. Takhle to vidím na servis – nejlepší volba, budou vědět co a jak.

No a nebo pokud chcete ještě experimentovat, což Vám tedy při vší úctě raději nedoporučuji, tak si stáhněte ISO obraz Windows 7 Starter (najdete na Uloz.to) a vytvořte si z něj bootovací flešku pomocí utilitky WinToFlash. Nicméně je také možné, že je pevný disk v háji – Lenovo se poslední dobou docela zhoršilo, už to není, co to bývalo (zlaté IBM).

Pokud Vás instalátor Windows 7 pustí, tak doporučuji při instalaci Windows kompletně všechny oddíly vymazat, vytvořit si jeden systémový – stačí klidně 40GB a druhý datový (zbytek – to znamená nějakých 200GB). Když zhavaruje Windows, data zůstanou netknutá, budou totiž na datovém oddílu oddělena od systému.

Jinak na Linux se vydlábněte, většina distribucí je na koleni splácaný balast a jeho funkčnosti nebo spolehlivost není závratná. Ničemu byste si nepomohl.

odik

Osobně bych nejdřív vytáhnul disk, napojil na funkční počítač, zálohoval co zůstalo, zformátoval a zkontroloval stav disku. Pak už jen vrátit disk do NB, instalátor OS dát na flešku a nabootovat z ní.

PS: Pokud se dostaneš aspoň do DOSu, tak jde kontrola disku a jeho úplný naformátování provést i bez demontáže – jsou na to různý programy, který dáš na bootovací flešku
Doplňuji:
Každopádně pokud s tím nemáš vůbec žádné zkušenosti, tak věř, že ti to zabere dost času a hromadu googlování, tak zvaž jestli se ti nevyplatí dát pár stovek nějakýmu IT technikovy, kterej ti to za hodinu rozchodí.

houbín

Takové programy radši nepoužívat, pokud s tím neumím zacházet. Nejlepším řešením by bylo vzít externí mechaniku a nainstalovat Windows nebo co chceš přes ni.