AndreiRanger

Lednice píská při namrazování – závada?

Zdravím,

zdravím mám celkem novou lednici cca 1,5 roku, která začala nedávno při nachlazování pískat. Chtěl bych vědět, zda nemáte někdo zkušenosti s něčím podobným, popř. nějaké řešení.

Nechce se mi ji tahat do servisu jen kvůli zvuku, pokud by nic neznamenal.

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
briketka10

neuvádíte značku to zaprvé a radu
zeptat se v servisu co by
té lednici mohlo být ?

nevím co znamená celkem nová (rok a půl) pro mě by byla celkem
starší, ale já mám novou lednici Guzzanti 2 měs. s uváděnou hlučností
32db a taky je poměrně hlučná, když se sepne a vypne, než má dojít k
činnosti tak začne dělat zvuky, které připomínají klapot to samé dělá
mrazáček 50L té samé značky a je také nový..

anonym

Pokud lednice funguje jak má (beze změn), nedělej s ní nic.
Pískání (klapání, cvakání…) jsou zvuky způsobené rozpínáním chladicího media a slyšíš je zejména po vypnutí kompresoru (přestane běžet motor a kompresor, medium má nejvyšší tlak). To je ´v pořádku´- běžné.
Pokud by lednice spínala častěji, než dříve a nebo chladila méně, zavolej si servismena domů, bude potřeba zkontrolovat těsnost okruhu chlazení (případně doplnit medium).