Bičiště

Který ventil je sací a který výfukový?

Jak poznám,který ventil je sací a který výfukový, u jednoválcového 4 taktního motoru? Manuál – KENTOYA 125, v pasáži „ventily“ odkazuje na odborný servis.
Doplňuji:
Díky za rady,studoval jsem to dál a dočetl jsem se: 1. doba sání – píst jde dolů,sací ventil je otevřen,výfukový uzavřen.2. doba – komprese, píst jde nahoru, oba ventily jsou uzavřeny. 3 doba-výbuch, oba ventily stále uzavřeny, píst jde dolů 4. doba – výfuk, píst jde nahoru,výfuk. ventil je otevřen.U staré škodovky jsem si dělal ventily běžně,tak doufám,že to zvládnu i u skůtra až sundám krycí víčko a začnu protáčet,že se mi rozsvítí.

Nejlepší odpověď
anonym

Sací je na sacím potrubí a výfukový na výfukovém…
Nejpozději to poznáš v momentě, kdy sundáš kryt hlavy…
😉

Další odpovědi
cochee

Mám pocit, že (u motorů, které mají stejný počet sacích i výfukových ventilů) výfukové ventily mají větší průměr.
Doplňuji:
RedBox: jo, máš pravdu, teď jsem si to našel v nějakém anglickém textu. Mea culpa.

RedBox

Cochee: je to naopak, sací mají větší průměr, aby bylo nasávání vzduchu rychlejší. Jak řekl mowla, sací je u sacího potrubí a výfukový u sběracího. Jinak sacích bývá víc na jedné vačkové hřídeli, nebo jsou větší.

Lamalam

U používaného motoru bude výfukový ventil trochu opálený.

Ještě dodám, že většina sacích ventilu jsou magnetická, ale zrovna u škodovky to poznáš… tam je v rozměrech celkem rozdíl.

Třeba tahle hlava má sací menší, ale za to jich je víc. :) http://www.sko­dateam.cz/Hla­va__1_8_20_ven­til_atmosfera_-img_bGSr.jpg