postcd

Který TV seriál (i starý) obsahuje spoustu moudrých výroků, přísloví a ponaučení do života?

Mně se třeba líbí na seriálu Kung Fu, že se sledováním může člověk i trochu ponaučit do života. Jinak mi přijde že většina seriálů je udělána tak, že spíše naopak člověka kazí a nerozvíjí pokoru, skromnost, laskavost a podobné vlatnosti, které bych rád rozvíjel.

Odpovědi
tatanka

Řekl bych, že MASH by mohl být vhodným kandidátem.

zjentek

The Simpsons?

dudu

Taková normální rodinka.

iceT

Rozsudky soudce Ooky například.

Děda Louda

Samozřejmě nepřekonatelný Saturnin, resp. osoba tety Kateřiny v něm, naprosto jasně vede.

RyuzakiKate

Pro mě Six Feet Under, v českém překladu Odpočívej v pokoji. Není tak starý, ale pro mě asi nejlepší seriál o životě…

Martinuss

Jednoznačně Krajní meze. Za mě perfektní serial kde do poslední vteřiny nevíš jak to skončí a často je uplnej zvrat děje právě uplně nakonci :)
A moudro je vždy na začítku a nakonci

dalid

Pamatam si, ze v Krok za krokom bola vzdy na konci scena, kde bolo poucenie do zivota. Zamer to bol urcite dobry, ale sposob dost nestastny a typicky hudobny podmaz ma vyslovene iritoval.