Avatar uživatele
Danina65

Který sportovec z naší historie je pro vás srdeční záležitost?

V předchozích otázkách se objevilo doporučení kategorie sport, že se tam pokládá málo otázek, tak se zkouším zeptat. A nemusí to být hrdina, kterého zná celý svět, ale třeba i ten, který vás zaujal. Mě třeba zaskočila informace, že máme mistra světa v hloubkovém potápění.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, Drap, marci1, Kepler před 2479 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Emil Zátopek (Česká lokomotiva). 🙂
Zátopek byl prvním člověkem na světě, který uběhl 10 km pod 29 minut (28:54,2 1. června 1954 v Bruselu) a 20 km pod jednu hodinu (59:51,8 29. září 1951 ve Staré Boleslavi). Celkem vytvořil třináct světových rekordů na kilometrových a pět na mílových tratích. Nejvíce se ale proslavil během olympijských her 1952 v Helsinkách, kde vyhrál běh na 5 km, 10 km a dokonce i maratón, který tehdy běžel poprvé v životě. V každé z těchto disciplin tehdy zároveň ustavil nový olympijský rekord. Tento „trojboj“ se dodnes žádnému vytrvalci nepodařilo zopakovat. Zátopek, známý svým upracovaným stylem běhu, doprovázeným křečovitými grimasami, byl v cizině přezdíván „česká lokomotiva“.

Zdroj: http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/emil-zatopek.php

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jednoznačně František Šťastný, motocyklový závodník. Sám jsem fanouškem Jawy – byla to moje motoristická kojná. Jednou se přihlásil do závodu pětistovek, kterou ale neměl, tak to vyhrál s třistapadesátkou. Rád bych si znovu přečetl knihu Šťastný František, kterou jsem kdysi půjčil a už jsem ji víckrát neviděl. Úžasné čtení, František byl taky srandista na druhou.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Paní Věra Čáslavská.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Je mnoho takových sportovců. Některé obdivujeme za výkon, ale za nějaký společenský přestupek je odsuzujeme, protože reprezentují vlast. Někteří se opijí a mají dopravní nehodu, jiní emigrují, respektive přestěhují se do jiné země, další má nesportovní gesta při zápase, další ztropí výtržnost atd. Pochopitelně, jsou to lidé a ne andělé. Ale pokud jde o jméno František Plánička, aspoň podle literatury se mi jeví jako legenda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Jsem bývalý hokejista, tak je to jasné – Ivan Hlinka, Milan Nový, Vladimír Martinec, Oldřich Machač, bratři Holíkové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

Karlos Vémola.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

František Venclovský. Karel Frištenský.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stuart6

Milan Nový

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Stuart6

Milan Nový, jak jinak :o)

před 2469 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek