Weirdquestio

Který film/seriál se vám vybaví, když se řekne Vangelis a jeho soundtracky?

Mi se vybaví tato scéna ze seriálu Průměrňákovi: https://m.you­tube.com/watch?v=qrDNwNyr­CNE&feature=y­outu.be

(Kontext scény: notorické nešikovné smolařce s milou povahou se konečně něco podaří)

Nejlepší odpověď
Roman71

Ach, Vangelis..! Dobytí ráje, jak jinak!

Když Vangelis začínal komponovat, téměř nikdo nechápal jeho hudební cit a inspirace vesmírem, které byly cítit v téměř každé skladbě.. Strávil jsem jeho hudbou kus života a musím uznat, že to byl Génius! Sám si psal aranže, komponoval, zval hosty a sbory zpěváků.. Za jeho doprovodu vznikala úžasná díla! Umělec s neuvěřitelným darem a citem pro hudbu.. zemřel.

Další odpovědi
marci1

„Dobytí ráje“ a taky „Ohnivé vozy“. Nádhera, nádhera. Nebeská hudba. 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yC992RN6E­PY

_Bůh_

Dobytí ráye

Kelt

Já si spojuju hudbu třeba s filmem, nějakým dějem, a autor mne zajímá až jako poslední. Líbí se mi skladba, kterou převzala Zagorová, To by nebylo fér.
Ale Vangelis byl Pan Skladatel.

Roman71

Teď jsem si, hned po ránu, vzpomněl na hudbu k filmu „Blade Runner“.
Podkres scén byl skutečně unikátně procítěný. Nezapomenutelná pohodová hudba.