pizlicka

Který elektrokotel do domečku vybrat?

Dobrý den,
chtěla bych koupit elektrokotel do malého domku, který by byl zapojený v
okruhu společně krbovými kamny s výměníkem, elektrikář doporučil jistič
max.16A, proto jsem našel tyto dva kotle:

http://www.akou­pelnyatopeni.cz/to­peni-a-ohrev-vody/protherm-kotel-ray-9-k-0010018769
http://www.akou­pelnyatopeni.cz/to­peni-a-ohrev-vody/dakon-elektrokotel-daline-pte-10-7738502052

U Dakonu je napsáno, že je vhodný do takového okruhu, u Prothermu takové
zapojení není popsáno, znamená to, že není vhodný?
Co byste doporučili Vy, případně který je podle Vás lepší?
Předem děkuji za odpověď. TOPENÁŘ ŘÍKAL, ŽE 10KWATŮ BUDE STAČIT. MNĚ JDE O TO, KTERY KOTEL JE LEPŠÍ KUŽÁTKO 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Ty kotle jsou, v zásadě, velmi podobné…
Ale – Pizlicko – to je furt dokola…
🙂
Už jsi tam měla topenáře – projektanta???
Myslím, že ne – a to je zásadní chyba…
😉

  1. potřebuješ určit tepelné ztráty domečku (to, že je „malý“, je nepodstatné)
  2. potřebuješ definovat topnou soustavu (s vysokým či malým tepelným spádem – zjednodušeně – konvektory, radiátory, podpodlažka)

A teprve podle toho můžeš vybírat potřebný výkon a poté i konkrétní kotel.
_____________­______________
OK – pokud „topenář řekl“, pak bych volil Dakon – v podstatě veškeré parametry jsou obdobné a Dakon je plošší – bude míň ´zavazet´…
😉

pizlicka

tak to ti moc moc děkuj za poznatek,o kterém jsem nevěděla a je pro mě také důležitý kužátko 🙂 .............­........ jestli se ale mýlíš,doneseš pytlíčky rýže a půješ do kotle 🙂

gecco

Do elektrokotle??
😉
Tak to bych chtěl vidět…
😉

pizlicka

jo...........­.uvařím tě v Dakonu 🙂