plavcik

Který drát je pod napětím za běhu motoru ?

Který drát je u felicie (r.v.98+) pod napětím pouze při běžícím motoru ?
Znažím se zapojit gps tracker a má funkci kontroly zda je motor nastartován nebo ne.

Popř. který drát z pojistkové skříňky vede k benzínovému čerpadlu ? Mám i možnost přes externí relé dálkově odpojit benzínové čerpadlo.
Schémata v knihách jsou hodně stručná a moc jsem je nepochopil, proto otázka zde. Děkuji za reakce.

Odpovědi
ponovotny

palivové čerpadlo je zapnuté se zapnutím klíčku i při vypnutém motoru.Pokud bys tedy chtěl detekovat zapnutý motor tak asi nejjistější je aletrnátor, akorát nevím jestli by ti vyšší (dobíjecí) napětí něco nenapáchalo v gps.. Pokud ti však jde o to že ti gps bude detekovat jízdu auta, tak ti stačí abys to připnul na světla.Můžeš taky použít řídící jednotku vstřikování. Pojistkovou skříň najdeš na str 121 http://najdina­vod.cz/wp-content/upload­s/pdf5/Navod-na-skoda-felicia.pdf

anonym

Tady – http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=1&ved=0CCEQ­FjAA&url=http%3A%2F­%2Fwrp.cz%2Froc­k%2Ffelicia%2Fel_fe­licia.pdf&ei=Zb_xU9nRHO­Py7Abtj4G4DA&us­g=AFQjCNFRb6a­EgjX-oQGK4dl223XtVT­yWNQ&bvm=bv.73231344,d­.ZGU&cad=rja – máš kompletní elektrické schema Feldy…
😉

cukrar

dobíjení..

plavcik

No právě dobíjení mi přijde dost drastický, leda by to bylo přes relé. Nakonec jsem to napojil přes ten drát co je pod proudem při otočení klíčkem v první poloze. Za běhu motoru je taky pod proudem akorát, že když zhasne motor a nevypne klíček do krajní polohy, bude to indikovat jako stále pod proudem. To už bude detail.
Děkuji všem za rady. 🙂