Kryšpín

Který doplněk stravy má nejvíce luteinu?

Dostal jsem za úkol zakoupit doplněk stravy s luteinem kterých je velké množství, známá lékarnice má názor, některé doplňky jsou výborné, některé průměr a také podprůměr.

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na doplněk stravy. Ale určitě lépe vy vám poradila známá léklárnice, ma určitě větší přehled. Rozdílná je i cenová relace.

"Ocutein Brillant Lutein 25 mg 60 – tobolěk stravy stravy, který obsahuje nejvíce luteinu – 25 mg pro rychlejší a dlouhodobější účinek. Jako jediný obsahuje také fosfatidylcholin, který dále zlepšuje vstřebávání a využití luteinu.

Extra velké množství luteinu – 25 mg

Obsahuje fosfatidylcholin, který zlepšuje vstřebávání a využití luteinu v organizmu

atd. "

Prodáívá se v léklarně., Protože léklárna nabízí i další přípravky, mohlo by jít o reklamu, takže odkaz na konkrétní stránku nevkládám.

Další odpovědi
marci1

Z doplňků stravy asi: Simply You Ocutein Brillant Lutein 25 mg DaVinci
Co obsahuje: Zinek a vitamín A se starají o udržení normální kvality zraku. Zatímco více luteinu urychluje nástup účinku a zajišťuje dlouhodobé působení přípravku, fosfatidylcholin se stará o jeho maximální vstřebání a využití. Antioxidant complex neutralizuje volné radikály a karotenoidy oko vyživují. Přípravek je navíc doplněn o lecitin, kyselinu listovou, selen, měď a další tělu prospěšné látky.

Obsah luteinu v potravinách:
Potravina Lutein/zeaxanthin (mikrogramů na 100 gramů)
Lichořeřišnice (žluté květy; stanoveno pouze pro Lutein) 45000
Kadeřávek (syrový) 39550
Kadeřávek (vařený) 18246
Listy pampelišek (za syrova) 13610
Lichořeřišnice (listy; stanoveno pouze pro lutein) 13600
Vodnice neboli tuřín (hlavně zelené listy; za syrova) 12825
Špenát (za syrova) 12198
Špenát (vařený) 11308
Mangold (syrový nebo vařený) 11000
Vodnice neboli tuřín (vařená) 8440
Krmná kapusta (vařená) 7694
Potočnice lékařská (syrová) 5767
Hrách setý (za syrova) 2593
Římský salát 2312
Cuketa 2125
Růžičková kapusta 1590
Pistáciové ořechy 1205
Brokolice 1121
Mrkev (vařená) 687
Kukuřice 642
Vejce uvařené natvrdo 353
Mrkev (syrová) 256
Kiwi 122

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lutein

Kepler

O malinko vyšší obsah luteinu, jaký uvádí annas má Ocu26 https://ocu26­.cz/?utm_source=sez­nam&utm_medium=cpc&ut­m_campaign=2-LT-Ocu26-ECPC-(BMM)-launch-v3&utm_conten­t=Lutein&utm_ter­m=lutein
Já používám Lutein complex premium s 15 mg. Myslím, že na obsahu luteinu nezáleží – nefunguje to.

mosoj

Na oko má prokázaný blahodárný vliv extrakt z borůvek, měsíček lékařský ( dodává oku karotenoidy (vitamin A), lutein a zeaxantin. Takže posuzovat přípravek pouze podle obsahu luteinu je zavádějící.

tyna.ryglova

A jak víte, že lutein potřebujete? Já se o karotenoidy také zajímám a dokonce jsem se už objednala na biofotonický skener, který mi změří hodnotu karotenoidů v těle. Dozvěděla jsem se o něm na https://www.hackni-svuj-zivot.cz/zdra­vi/biofotonic­ky-skener/ a docela mě to zaujalo. Vy jste na tom byl? Docela by mě zajímaly nějaké zkušenosti s tímto měřením.