Avatar uživatele
anonym

Který den v týdnu provádíte, prosím, tzv. "týdenní úklid?

Když jsem byla malá, tak se u nás uklízelo v sobotu a nic na tom nezměnily ani volné soboty. Ve své domácnosti jsem úklid raději přesunula na pátek. Jak jste na tom Vy?
Doplňuji:
Já při tom „loučení a uklízení na odpovědích“ málem zapomněla „uklidit“ úklidovou otázku. Všem zúčastněným moc děkuji za jejich názory. Jen jsem si potřebovala potvrdit, že uklízet v neděli je skutečně extrém a že nejsem mimoň, když se tomuto dni jako úklidovému vyhýbám.
Všechny odpovědi jsou skvělé, ale skutečně mne dostal svou odpovědí mosoj, který napsal, že týdenní úklid provádí 20. prosince. Tak to byl takový hlavolam, jak tohle datum nacpat do každého týdne, že jsem to nakonec obrátila. Rohlík se taky necpe do párku, ale obráceně.
Takže každého 20. prosince budu ode dneška provádět pravidelný týdenní úklid. A ať mi někdo řekne, že nejsem čistotná…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? aramah, hanny 2, Alesh, suaeda, anonym, iwrana, anonym, anonym, NikkiD před 4335 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Odpoveď byla označena jako užitečná

20. prosince.­.............­.............
Doplňuji:
Na vojně se tomu říkalo „hospodářský den“ a ten probíhal vždy v sobotu. Den byl ukončován prohlídkou starýho a staršiny a na výsledku závisely odpolední vycházky !! To se leštila nahydrovoskovaná podlaha i pomocí kartáčů na boty !!

Upravil/a: mosoj

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Odpoveď byla označena jako užitečná

U nás se také uklízelo v sobotu a od té doby to nenávidím! Mamča dovedla mě i taťkovi nenechat v bytě ani jedno místečko k úkrytu. V koupelně se pralo a prádlo bylo rozathané i v předsíni, v kuchyni se při tom vařilo – slupky a hrnce kam se hneš, všude všechna pozotvíraná okna (rozšroubovaná!), stažené povlečení i záclony ve všech pokojích, atd. Nebylo úniku. Občas jsme vyfasovali kýbl a drhli k tomu ještě schody! Vidím to jako teď – táta „visící“ na okně, máma jednou rukou míchající svíčkovou a nohou leštící parkety, já smýčící a leštící nábytek nebo čistící akvárko. Mezitím pobíhající zběsilý pes, který jediný si dovolil projevit nesouhlas hlasitým kňučením nebo drsněji, zničením životně důležité věci některého člena jeho smečky. Celá sobota, na kterou jsem se týden těšila, v háji!
Takže neuklízím. Pro mě je to ztráta času. Řeším to jako Aramah. 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Odpoveď byla označena jako užitečná

Manžel uklízí v neděli dopoledne /vysává,utírá prach,zaleje kytky,uklidí koupelnu a záchod/.Někdy se to protáhne jednou za 14 dní.
Já raději nakupuji,vařím,pe­ču.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

a to sa musí?
upratujem, keď je bordel už neznesiteľný (niet kam típnuť cigáro a pod.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

uklízím tehdy, kdy mám čas a vidím, že je to už nutný a můžu si na televizi namalovat srdíčko (v tý vrstvičce prachu)..
nehoním se a kdo ke mě chodí tak mě zná, nadávat za každý drobek na zemi, chloupek, tak to mi nehrozí :)
Doplňuji:
ale, abyste si zase nemysleli nádobí a oblečení to musím mít v cajku :D

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

U nás se uklízí v pátek a v sobotu se pere prádlo. V neděli se lenoší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwrana

Většinou v sobotu,ale někdy mě chytne uklízecí nálada a dělám větší úklid třeba ve středu,nebo v jiný den.Výborné je to na uklidnění,když člověka něco naštve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sobotní úklid a velké prádlo, jarní a předvánoční úklid-to všechno mi mamka natolik znechutila,že úklid v době,kdy jsem měla komplet rodinu tzn.děti ještě doma aněkterý mqanžel také,zavedla jsem úklid v pondělí.Víkendy jsme si užívali že jsme spolu,drobili,špi­nili,patlali ručičkami po nábutku a uklízecí den bylo pondělí…:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vlk samotař

Já neuklízím prý se jenom pletu pod nohy.Dámské osazenstvo mě vždy pošle na procházku/nejhorší je to když prší. Když začnou neví kdy přestat/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Robert_PM

V pátek chodí každý slušný člověk po práci s klienty do hospody. Ulkízet v pátek není nejlepší řešení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Většinou v sobotu, ale záleží na konkrétním programu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Zavolám úklidovou službu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zmimi

Podle toho jak se nám chce, většinou v sobotu, někdy v pondělí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Mám takovou rutinu si u sebe každou sobotu utřít prach, případně vysát, je fajn to po tom týdnu jaksi „ošetřit“ :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Renikled

Mě už uklízení jde pravidelně. Když jsem si do firmy v Ostravě najal úklidovou firmu uklidostravacz .cz a viděl jak jim to jde dobře, tak jsem si je pak začal zvát i domů a je to paráda, když se člověk vrací pořád do čistého prostředí.

Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, jaké produkty kupujete na úklid? A máte zkušenosti s eko čisticími přípravky?

Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
arygnoc

hanny 2:

však si robíte srandu?

před 4338 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

Ne,srandu si nerobím!!!Manžel začal uklízet pravidelně před asi 14-ti lety,kdy začal s partou hodně jezdit na kole.Tak mu poradili /aspoň si to myslím/,aby doma něco udělal /např. uklidil/,abych nenadávala,že je pořád pryč.A tak mu to už zůstalo.......teď sice jezdí taky,ale už míň…Navíc je na pořádek pedant /narozen ve zn.Panny-je to pro ně typické// a já zastávám názor – pořádek je na nic – inteligent zvládá chaos!!!/ale špínu nesnáším!/

před 4338 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

ešte že mu to spríjemňujete aspoň vy.

;))

(ja som tiež nepovedal, že žijem v špine), a tiež zastávam názor, že poriadok je pre blbcov.

Už dávno, nová sekretárka (dnes asistentka) sa chcela predviesť a upratala mi pracovný stôl. 14 dní mi trvalo, než som zistil, čo kde mám. Dnes je to už iba úsmevná historka, na stole mám miesto menovky „Nedotýkať sa ani v prípade živelnej pohromy!“

před 4338 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

Ano,tak tochápu a rozumím tomu velmi dobře!!!

před 4338 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek