Který den v týdnu provádíte, prosím, tzv. "týdenní úklid?

Když jsem byla malá, tak se u nás uklízelo v sobotu a nic na tom nezměnily ani volné soboty. Ve své domácnosti jsem úklid raději přesunula na pátek. Jak jste na tom Vy?
Doplňuji:
Já při tom „loučení a uklízení na odpovědích“ málem zapomněla „uklidit“ úklidovou otázku. Všem zúčastněným moc děkuji za jejich názory. Jen jsem si potřebovala potvrdit, že uklízet v neděli je skutečně extrém a že nejsem mimoň, když se tomuto dni jako úklidovému vyhýbám.
Všechny odpovědi jsou skvělé, ale skutečně mne dostal svou odpovědí mosoj, který napsal, že týdenní úklid provádí 20. prosince. Tak to byl takový hlavolam, jak tohle datum nacpat do každého týdne, že jsem to nakonec obrátila. Rohlík se taky necpe do párku, ale obráceně.
Takže každého 20. prosince budu ode dneška provádět pravidelný týdenní úklid. A ať mi někdo řekne, že nejsem čistotná…

Nejlepší odpověď
mosoj

20. prosince.­.............­.............
Doplňuji:
Na vojně se tomu říkalo „hospodářský den“ a ten probíhal vždy v sobotu. Den byl ukončován prohlídkou starýho a staršiny a na výsledku závisely odpolední vycházky !! To se leštila nahydrovoskovaná podlaha i pomocí kartáčů na boty !!

Další odpovědi
Damiana

U nás se také uklízelo v sobotu a od té doby to nenávidím! Mamča dovedla mě i taťkovi nenechat v bytě ani jedno místečko k úkrytu. V koupelně se pralo a prádlo bylo rozathané i v předsíni, v kuchyni se při tom vařilo – slupky a hrnce kam se hneš, všude všechna pozotvíraná okna (rozšroubovaná!), stažené povlečení i záclony ve všech pokojích, atd. Nebylo úniku. Občas jsme vyfasovali kýbl a drhli k tomu ještě schody! Vidím to jako teď – táta „visící“ na okně, máma jednou rukou míchající svíčkovou a nohou leštící parkety, já smýčící a leštící nábytek nebo čistící akvárko. Mezitím pobíhající zběsilý pes, který jediný si dovolil projevit nesouhlas hlasitým kňučením nebo drsněji, zničením životně důležité věci některého člena jeho smečky. Celá sobota, na kterou jsem se týden těšila, v háji!
Takže neuklízím. Pro mě je to ztráta času. Řeším to jako Aramah. 🙂

hanny 2

Manžel uklízí v neděli dopoledne /vysává,utírá prach,zaleje kytky,uklidí koupelnu a záchod/.Někdy se to protáhne jednou za 14 dní.
Já raději nakupuji,vařím,pe­ču.

arygnoc

a to sa musí?
upratujem, keď je bordel už neznesiteľný (niet kam típnuť cigáro a pod.)

briketka10

uklízím tehdy, kdy mám čas a vidím, že je to už nutný a můžu si na televizi namalovat srdíčko (v tý vrstvičce prachu)..
nehoním se a kdo ke mě chodí tak mě zná, nadávat za každý drobek na zemi, chloupek, tak to mi nehrozí :)
Doplňuji:
ale, abyste si zase nemysleli nádobí a oblečení to musím mít v cajku :D

anonym

U nás se uklízí v pátek a v sobotu se pere prádlo. V neděli se lenoší.

iwrana

Většinou v sobotu,ale někdy mě chytne uklízecí nálada a dělám větší úklid třeba ve středu,nebo v jiný den.Výborné je to na uklidnění,když člověka něco naštve.

anonym

Sobotní úklid a velké prádlo, jarní a předvánoční úklid-to všechno mi mamka natolik znechutila,že úklid v době,kdy jsem měla komplet rodinu tzn.děti ještě doma aněkterý mqanžel také,zavedla jsem úklid v pondělí.Víkendy jsme si užívali že jsme spolu,drobili,špi­nili,patlali ručičkami po nábutku a uklízecí den bylo pondělí…:D

vlk samotař

Já neuklízím prý se jenom pletu pod nohy.Dámské osazenstvo mě vždy pošle na procházku/nejhorší je to když prší. Když začnou neví kdy přestat/

Robert_PM

V pátek chodí každý slušný člověk po práci s klienty do hospody. Ulkízet v pátek není nejlepší řešení.

terry

Většinou v sobotu, ale záleží na konkrétním programu.

aramah

Zavolám úklidovou službu…

zmimi

Podle toho jak se nám chce, většinou v sobotu, někdy v pondělí

RyuzakiKate

Mám takovou rutinu si u sebe každou sobotu utřít prach, případně vysát, je fajn to po tom týdnu jaksi „ošetřit“ :)

Renikled

Mě už uklízení jde pravidelně. Když jsem si do firmy v Ostravě najal úklidovou firmu uklidostravacz .cz a viděl jak jim to jde dobře, tak jsem si je pak začal zvát i domů a je to paráda, když se člověk vrací pořád do čistého prostředí.

Kajolka

Ahoj, jaké produkty kupujete na úklid? A máte zkušenosti s eko čisticími přípravky?

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

arygnoc

hanny 2:

však si robíte srandu?

hanny 2

Ne,srandu si nerobím!!!Manžel začal uklízet pravidelně před asi 14-ti lety,kdy začal s partou hodně jezdit na kole.Tak mu poradili /aspoň si to myslím/,aby doma něco udělal /např. uklidil/,abych nenadávala,že je pořád pryč.A tak mu to už zůstalo.......teď sice jezdí taky,ale už míň…Navíc je na pořádek pedant /narozen ve zn.Panny-je to pro ně typické// a já zastávám názor – pořádek je na nic – inteligent zvládá chaos!!!/ale špínu nesnáším!/

arygnoc

ešte že mu to spríjemňujete aspoň vy.

;))

(ja som tiež nepovedal, že žijem v špine), a tiež zastávam názor, že poriadok je pre blbcov.

Už dávno, nová sekretárka (dnes asistentka) sa chcela predviesť a upratala mi pracovný stôl. 14 dní mi trvalo, než som zistil, čo kde mám. Dnes je to už iba úsmevná historka, na stole mám miesto menovky „Nedotýkať sa ani v prípade živelnej pohromy!“

hanny 2

Ano,tak tochápu a rozumím tomu velmi dobře!!!