ElonMusk

Který český politik přijal do ČR více muslimských uprchlíků než Miloš Zeman?

Vláda Miloše Zemana (1998–2002) přijala 1034 kosovských Albánců, uprchlíků, vesměs muslimů. Miloš Zeman je tudíž jedním z největších (dnes populárním výrazem) „vítačů“ muslimů v Česku. (viz např. https://zpravy­.tiscali.cz/kdyz-zeman-vital-muslimy-308379)
Podařilo se některému z českých politiků přijmout v letech 1993–2019 ještě více muslimských uprchlíků, nebo tehdejší premiér Zeman drží prvenství jako „vítač“ č. 1 ?

Odpovědi
Vojta24

tohle vůbec neříkejte jeho příznivcům, ti jej volili často jen kvůli tomu, že z muslimů mají naprosto panickou hrůzu a za „vítače“ považovali všechny jeho protikandidáty.

Když si jen představím, že jsme tu mohli mít 4 roky presidentem Michala Horáčka, prof. Drahoše nebo třeba i toho Hilšera, … a místo toho tam s Ovčáčkem tleje ten nakvašenej proruskej socdemák, který svou reputaci zabil už v době kdy si tu s klausem Klausem navzájem pojišťovali korýtka absurdními „opozičními smlouvami“. Je mi z toho nějak divně.

--- no ale k otázce, ten počet je samozřejmě zanedbatelný, nemá na nic vliv. Vyděšení anti-vítači z toho samozřejmě budou mít hrůzu, ale v podstatě vůbec o nic nejde.

Pepa25

Přistěhovalci muslimského vyznání se tu usazovali vždycky, akorát kromě posledních pár let to nikdo neřešil. Mimochodem tabulku počtu přistěhovalců z muslimských zemí v ČR dlouhodobě vede Kazachstán …

dubraro

Imigrace muslimů do ČR probíhá pomalu a dlouhodobě. Největším „vítačem“ by tak asi byl Gustáv Husák, již s ohledem na dlouhou dobu jeho setrvání v úřadu. Velká vlna proběhla v 70.–80. letech 20. století, kdy do socialistického Československa přijížděly stovky studentů ze spřátelených islámských zemí, aby studovali především medicínu a technické obory. Mnozí se po ukončení studia rozhodli v Československu zůstat, založili rodiny a získali české státní občanství.