Rokio

Který bojový sport je nejúčinnější při obraně proti jednomu agresorovi?

V případě, že se chceme naučit bránit se před potencionálním jedním útočníkem, který bojový sport je na to nejlepší?

Nejlepší odpověď
Alesh

Volil bych některý sport z odkazu ve zdroji. Účinnost zaručena! 🙂

Zdroj: https://www.prodej-zbrani.cz/pis­tole/ceska-zbrojovka/

Další odpovědi
aliendrone

Myšlení (předvídavost) je zaručeně nejlepší. V případě že selže (nikdo nevidí všechno na 100%) souhlasím s Aleshem. Oceňuji jeho patriotismus, nicméně v tomhle mám jasno > https://www.prodej-zbrani.cz/pis­tole/glock/stan­dard/Glock-20-Gen4__s431x8p.html

Pokud se jedná o bojový systém (je to něco jiného než sport), tak Rusmeni v tomhle jsou kilometry před ostatním světem (včetně Asiatů), zajímá mne předevší tajemný systém ŠKVAL (užívají profíci ze SPECNAZ apod. – nezaměňovat s obyčenými SPECNAZ!) Ještě před pár lety toho bylo všude plno, dnes jako by to nikdy neexistovalo, videa i články google téměř NEZNÁ!

Není to žádná pověra/mýtus/lež, OSOBNĚ jsem stál tváří tvář majoru Lavrovovi (dnes asi generálmajor) před 9 nebo 10 lety, když zde SPECNAZ byli na exhibičním vystoupení ve Kbelích (zatloukání hřebíků pěstí klády atd. jistě znáš) Předváděl právě svůj bezkontaktní boj, jsem držka, takže jsem mu namítl svojí ubohou ruštinou, že je to „jen na oko“, tudíž to na mně názorně demonstroval. (poslal mne BEZ DOTYKU, jen „mávnutím ruky“ k zemi) Od té doby vím na 100%, že energo-esotero vymaštěnci JSOU skoro všichni šarlatáni, ale nikoliv ÚPLNĚ VŠICHNI. Jestli bude chvilka, zkusím najít nějaký odkaz, abys měl představu.

Drap

Nelze vybrat nejúčinnější. Všechny jsou účinné, pokud je dobře ovládáš. Záleží i a tom jak a čím bude útočit agresor.

hapiky

Jakýkoliv, který neovládá i útočník!

zjentek

Jeho nejúčinnější zbraní je JEHO MYSL!

(Lidský živočich.)

Edison

Není nejúčinnější bojový sport. Pokud se špičkovému karatistovi dostane judista k tělu… Existují spíše metoody, filozofie, techniky… Jednou z nejúčinnějších je krav maga. Ale ani krav maga nemá na útok z poza rohu, v noci, v neosvětlené uličce z poza rohu a zezadu. Na to ti nepomůže vůbec nic, kromě vyhýbání se takovým místům. Jakékoli zvýšení šancí má svoj význam, ovšem nikoli neomezený.

nyjono

Sice to není bojový sport, ale na obranu si myslím je účinné toto.

http://www.so­rudo.cz/?fbclid=­IwAR2cuEwDqfa81pQ2M5s­tpjcjh-wvMw5H9dC_ubv8zo4oW­hmOmp-raCWZ4Q8

dubraro

Sprint.

mzm

Sportovní střelba?

wocas

Já navrhuji bojové umění Krav Maga – je univerzální, vhodné na pouliční boj. Jinak ani Muay Thai (thajský box) nebo výše zmíněný systém ruských speciálních sil nejsou špatné. Souhlasím, že vzhledem k velmi špatné bezpečnostní situaci na ulicích, je ovládání nějakého bojového umění či alespoň silové cvičení naprostou nutností.

Sportovkyně7

Kravmaga (obrané umění)

mzm

Ještě mě napadl biatlon. Zdrhám a střílím… 😁

Lamalam

Sprint.