bobánek

Kterou českou politickou stranu byste zrušili?

Nejlepší odpověď
iceT

všechny

Další odpovědi
anonym

Vzala bych to šmahem. Všechny. Nepoznala jsem moc politiků, kteří by brzy po zvolení nezapomněli na předvolební sliby. Pokud se možná nějaký našel, tak se mezi tou parlamentní sebrankou jeho hlas rychle ztratil. Co potřebujeme, je zákon platný úplně pro všechny, i pro poslance, měřit všem stejně, neodlišovat barvu pleti, a začít se chovat hospodárně. Kdopak nám to zadělal na tak obrovské dluhy. A proč? Pocítil někdo z obyčejných lidí, že by se měl díky zadluženosti státu lépe? Právě naopak. Jedna strana střídala druhou a každá jenom víc zvyšovala státní deficit. Proto si myslím, že si výborně nahrávají jeden druhému a doplatí na to skoro celý národ.
Chtělo by to konečně začít dělat něco jinak a s rozumem. A hlavně by to chtělo přestat řešit jenom to, komu se tu platí málo. V tomhle byl socializmus zlatý, byly mzdové tarify a bylo jasno. Teď se nesmí o platech mluvit, ale pořád se řve, že mají málo učitelé, zdravotnický perzonál, letoví dispečeři, tramvajáci. Pořád srovnáváme podměrečné platy s bohatou částí Evropy. není tu něco nastaveno hodně špatně? A nejsou to právě politici, kteří takovouto situaci rozpoutali a podporují i nadále jenom proto, aby nepřišli o svá teplá místečka?

dudu

Ale přátelé proč hned tak zhurta, naštěstí zatím nikdo z vás nenavrhuje zrušit též malou a velkou stranu. Vždyť přece koukáme do zrcadla na výsledek své volby. Nejenže jsme nikdo z nás, těch patřičných a lepších nevyužili možnost kandidovat, ale naopak zcela dobrovolně vytvořili prostor, aby naši společnost prezentovali všeho schopní karieristé a navíc jsme tyto čunitele volili, nebo ta prasátka svojí neúčastí při volbách upřednostili. Vše pak korunuje přání, aby se vlády v této zemi opět ujali osvědčení soudruzi a jejich strana. Momentálně asi málokdo v naší zemičce umí najít to správné východisko, ale nad některými názory by generál Mandel musel i po létech konstatovat: „chce se mě opět zvracet“.
Tusím, že Jánošík kdysi řekl něco, možná též na naši adresu, ve smyslu „keď jste si mňa upékli, tož si mňa i zjezte“!

gnr54

Téměř všechny,krom Ksč.Jinak všechny politiky zavřít a vše zestátnit.Tam je tolik zlodějů a korupčníku,že mi je znich špatně.Není dne,aby nevyplavala nějaká špína.

štamgast

ODS, Top 09, VV a vůbec proč to vypisovat-všechny pravicové strany.

verunka483

ČSSD